сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува ново љубовно познанство, а еве што ги очекува рибите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува ново љубовно познанство, а еве што ги очекува рибите

ОВЕН

Работa: Потрудете се денеска да бидете доволно тактични и да го намалите импулсивното реагирање.

Љубов: Можно е да немате исти чувства кон партнерот и да размислувате за прекин на врската.

Здравје: Вкочанетост.

БИК

Работа: Не е поволен ден за важни одлуки. Доколку планирате потпишување на некаков договор, тогаш најдобро би било да го одложите.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала отворено дека има чувства кон вас.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е дека во текот на денешниот ден ќе имате компликации на работното поле и дека ќе бидете разочарани.

Љубов: Сте се повлекле во себе и не можете да му ги покажете на партнерот вистинските чувства, затоа што имате некакви пречки.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

РАК

Работа: Размислувате да ставите точка на работа која во минатиот период ви донел повеќе штета, отколку корист.

Љубов: Сметате дека партнерот е тврдоглав и не секогаш ви е лесно да излезете на крај со овие проблеми.

Здравје: Потребно е редовно да јадете.

ЛАВ

Работа: Немате доволно трпение и подготвени сте на некои одлуки веднаш, за да дојдете конечно до работни промени.

Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од партнерот кој не ви е посветен.

Здравје: Немојте да се форсирате, одморајте денеска.

ДЕВИЦА

Работа: Се случуваат работни промени кои ве погодуваат. Можно е сериозно да размислувате на промена на работното место.

Љубов: Може да се каже дека сте многу збунети од односот на партнерот и дека не ви се допаѓа сето тоа.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ВАГА

Работа: Важно е да бидете подготовени да прифатите дека на работа морате да правите повеќе компромис за да би успеале.

Љубов: Потребно е повеќе да се потрудите околу саканата личност.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате многу големи амбиции кои сакате да ги исполните. Можно е да ви треба доста време за такво нешто.

Љубов: Саканата личност лесно може да поттикне некој конфликт кој во одредена смисла ќе ве оптовари.

Здравје: Засилете го имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е понекогаш да личи како да не сте доволно фокусирани на работата, и затоа надредените ви замеруваат.

Љубов: Поволен ден за нови љубовни познанства е пред вас. Може да очекувате позитивна атмосфера.

Здравје: Проблеми со нервозата.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ќе имате прилика во текот на денешниот ден значајно да ја зголемите вашата заработка.

Љубов: Сосема отворено ги покажувате своите чувства и сакате кон саканата личност да бидете искрени.

Здравје: Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува поволен ден. Можете да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Многу сте емотивни и не ви е лесно да прифатите одредени промени кои настапиле во вашиот брак.

Здравје: Чувствителни колена.

РИБИ

Работа: Ве очекуваат голем број на обврски кои ве оптоваруваат. Ќе ви годи одмор, да земете здив од работа денеска.

Љубов: Имате одличен однос со саканата личност и задоволни сте како функционира врската.

Здравје: Добро.

Коронавирус