вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак доколку е во брак го очекува лош однос со саканата личност, еве што ги очекува стрелците

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак доколку е во брак го очекува лош однос со саканата личност, еве што ги очекува стрелците

ОВЕН

Работа: Ве очекува сосема поволен ден. Доколку се занимавате со работа која е поврзана со помагање на другите, имате среќа.

Љубов: Ве очекува добар однос со брачниот партнер. Задоволни сте.

Здравје: Нема големи проблеми.

БИК

Работа: Напорен ден е пред вас. Можно е да бидете под стрес и дека обврските само ќе ви се насобираат една на друга.

Љубов: Малите несогласувања со личноста која ви значи, може да ви го поремети односот.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Напорната работа и трудот кој сте го вложиле во работата, конечно, ви се исплати. Пред вас е поволен период.

Љубов: Саканата личност би требала да менува работи кои ги прави погрешно, затоа што тоа вие нема да го толерирате.

Здравје: Водете сметка околу забите.

РАК

Работа: Можно е да се наоѓате под притисок сите работи да ги завршите во некој краток рок.

Љубов: Наклонети сте кон караници со саканата личност, и околу вас владее некоја тензија. Можете да очекувате пресврт кон крајот на денот.

Здравје: Главоболка.

ЛАВ

Работа: Вашата напнатост и недостаток на концентрација може да ве доведат до тоа да правите некои грешки во работното опкружување.

Љубов: Ви се допаѓа личност за која не сте сигурни дали има чувства кон вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека ќе добиете понуда за работа. Пред вас е фаза во која ќе може да ја зголемите вашата заработувачка.

Љубов: Ве очекува флерт со личност која ќе ја запознаете преку пријател или познаник.

Здравје: Генерално добро.

ВАГА

Работа: Ви доаѓа шанса да донесете одлука која ќе има важна улога во вашата иднина.

Љубов: Имате добра ситуација. Очекувајте дека судбината ќе биде на ваша страна.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Не е претерано поволен ден и можно е на работата нема да биде онака како што сте очекувале.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со саканата личност. Пред вас е добар ден.

Здравје: Вртоглавица и низок притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Наклонети сте кон правење грешки на работното поле и не ви е лесно да ги остварите своите цели.

Љубов: Нагло се менува односот меѓу вас и саканата личност. Пред вас е период во кој ќе имате многу преиспитувања.

Здравје: Срцеви проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате впечаток дека ситуацијата не иде во прилог и на работното поле постојат многу противници.

Љубов: Ако сте во брак, можно е со саканата личност да немате многу добар однос.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не носете одлуки денеска за да не се каете подоцна. Бидете подготвени само да ја посматрате ситуацијата.

Љубов: Гласините кои кружат околу вас не се точни. Разговарајте со саканата личност за се.

Здравје: Проблеми со грлото.

РИБИ

Работа: Иако доаѓа прилика за напредок, може да ја пропуштите поради недостаток на самодоверба која ве следи од некоја причина.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е подготвена да направи сериозен чекор со вас.

Здравје: Зголемен апетит.

Коронавирус