четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 200
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Љубовта никако да му тргне на овој хороскопски знак, а овој знак да внимава на своето здравје

Дневен хороскоп: Љубовта никако да му тргне на овој хороскопски знак, а овој знак да внимава на своето здравје

ОВЕН

Работа: Денешниот ден ви доаѓа како порачан. Намален број на обврски ви овозможува и да одморите.

Љубов: Можно е да сте почнале да се сомневате во својата врска и ви се чини дека партнерот нешто крие.

Здравје: Одлично.

БИК

Работа: Денот ви е поволен за решавање на караниците кои до сега сте ги имале со колегите или со надредените.

Љубов: Ако сте во потрага за нова врска, можно е дека денеска ќе запознаете нова личност.

Здравје: Водете сметка за здрава исхрана.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку сега покажете максимална посветеност, следниот период ќе ви донесе напредок во кариерата каков што не сте очекувале.

Љубов: Многу ви пречи неспособноста на вашиот партнер да направи компромис.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

РАК

Работа: Ќе ви се укаже прилика да остварите додатни приходи, но одложувате да ги прифатите затоа што ве загрижуваат многу обврски кои доаѓаат со тоа.

Љубов: Можно е во некој момент од денот да почувствувате силен налет на осаменост.

Здравје: Нема проблеми.

ЛАВ

Работа: Периодот на стагнација во кој сте биле до сега, конечно се завршува и веќе од денеска чувствувате полно ентузијазам да го дадете својот максимум.

Љубов: Саканата личност многу ве повредила и не можете да и простите.

Здравје: Проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден ви носи полно предизвици и препреки до остварување на целта. Немојте да заборавите само дека со трпение можете се да решите.

Љубов: Во вашето блиско опкружување постои личност која ве сака.

Здравје: Ви треба одмор.

ВАГА

Работа: Денешниот ден ќе ви донесе комлицирана ситуација чиј исход ќе го одлучи некој ваш надреден или соработник.

Љубов: Ќе водите интересен разговор со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Ќе ви оди некој вид рекреација во природа.

ШКОРПИЈА

Работа: Доколку сте планирале напредок на ова поле, сега е вистинското време да се посветите на неговото остварување.

Љубов: Воодушевени сте од подготвеноста на саканата личност да се труди и да се посвети на успех на вашата врска.

Здравје: Добро се чувствувате и здравјето ви е солидно.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска и мал пад на концетрација или немарност може да има долготрајни последици. Внимавајте добро на секоја постапка.

Љубов: Можно е да постои спротивставеност на ставовите помеѓу вас и партнерот по некое важно прашање.

Здравје: Кивавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Полека сите коцки се склопуваат и сфаќате дека досегашните искуства ви послужиле на некој начин.

Љубов: Имате чувство дека саканата личност крие нешто од вас, но се плашите и самите себе да си го потврдите.

Здравје: Стрес.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се ви е појасно дека условите на сегашното работно место се неповолни по вас и подготвени сте да побарате подобра перспектива.

Љубов: Денешниот ден ви носи некаква бурна расправија со брачниот партнер.

Здравје: Проблеми со стомакот.

РИБИ

Работа: Наклонети сте да избегнувате обврски затоа што се чувствувате дека немате многу сила на сите полиња да го дадете својот максимум.

Љубов: Сакате да остварите некоја нова врска, но не можете да најдете личност која е по ваша „мерка“.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

Коронавирус