петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Кариера, љубов, здравје

Дневен хороскоп: Кариера, љубов, здравје

ОВЕН

Работа: Очекувајте дека факторот среќа, како и некои добри пресврти дека ќе ве расположат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажала дека сака флерт. Ве очекува поволен период за љубов.

Здравје: Имате вишок енергија.

БИК

Работа: Подготвени сте да почнете сериозно на ова поле и да се посветите на промените кои ги сметате за корисни.

Љубов: Љубоморни сте и со саканата личност често може да имате големи караници поради недоверба.

Здравје: Поработете на смиреноста.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Многу работни обврски се пред вас. Денешниот ден би можел да биде напорен.

Љубов: Со саканата личност немате добар однос во последно време и се потешко доаѓате до компромис.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

РАК

Работа: Во текот на денешниот ден може да се опуштите и малку да се одморите. Ќе се свртите кн некои други работи.

Љубов: Ако сте слободни, ви следува средба со една привлечна личност.

Здравје: Проблеми со аритмија.

ЛАВ

Работа: Ве очекува важна поддршка на ова поле. Со помош на соработниците доаѓате до подобра ситуација на ова поле.

Љубов: Подготвени сте да пробате да влезете во нова врска, после големото разочарување кое сте го имале.

Здравје: Солидно.

ДЕВИЦА

Работа: Размислувате околу промени на ова поле, но и натаму не сте подготвени конкретно да ги остварите.

Љубов: Можно е некоја личност од минатото повторно да е подготвена да се врати во вашиот живот.

Здравје: Чувствителни респираторни органи.

ВАГА

Работа: Се може глатко да ви оди од рака кога е во прашање ова поле денеска.

Љубов: Пред вас е одлична фаза. Очекувајте доста убави мигови со саканата личност.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е поволен период во кој ќе може да ги остварите своите планови.

Љубов: Запознавате личност која ви годи и со која ќе сакате нешто повеќе од пријателство.

Здравје: Засилете го имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку сте планирале да земете слободен ден или да се посветите на некое хоби, направете го тоа.

Љубов: Познанство и средба со личност во која може да се вљубите ве очекува кога најмалку сте се надевале.

Здарвје: Редовно проверувајте го притисокот.

ЈАРЕЦ

Работа: Пробувате да најдете идеална околност за промена на работата, но и натаму нема добри понуди.

Љубов: Уживате кога поминувате време заедно со личноста која ви значи. Добар е ден за љубов.

Здравје: Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Кратко патување на полето работа може да ви донесе доста важни контакти и проемени.

Љубов: Ако сте слободни, сега лесно може да остварите ново познанство кое подоцна ќе ве води до врска.

Здравје: Проблеми со грлото.

РИБИ

Работа: Може да се надевате на зголемување на заработката и шанса генерално на ова поле да дојдете до подобра ситуација.

Љубов: Стабилизација на љубовното поле ви доаѓа и тоа со личност која е врзана со вашето минато.

Здравје: Стабилно.

Коронавирус