сабота, 10. април 2021. Вести денес: 81
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Јарецот треба да преговара, позитивни промени кај Близнаците…

Дневен хороскоп: Јарецот треба да преговара, позитивни промени кај Близнаците…

ОВЕН

Работа: Ќе посакате да ја смените својата работа и да се посветите на драстични подобрувања на ова поле. Сакате повеќе за себе.

Љубов: Ве очекува многу позитивна атмосфера во односот со личноста која ја сакате.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

БИК

Работа: Сте се ослободиле од притисокот кој сте го имале над глава во претходниот период и сега ви доаѓа фаза на олеснување.

Љубов: Можно е да запознаете личност со која ќе остварите еден стабилен однос.

Здравје: Немате никакви проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е шанса да се реализираат плановите кои сте ги имале од претходно. Очекувајте позитивни промени.

Љубов: Среќни сте кога сте покрај саканата личност и имате впечаток дека крај неа имате се.

Здравје: Ќе ви годи да се занимавате со спорт.

РАК

Работа: Очекувајте стабилизација и важни одлуки на ова поле. Пред вас е добар период за промени.

Љубов: Ако сте во брак, со партнерот немате добар однос и размислувате за развод.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

ЛАВ

Работа: Пред себе имате прилика да напредувате и да дојдете до работно место кое ќе ви одговара.

Љубов: Надевајте се на позитивни околности на ова поле. Потрудете се да бидете фер кон партнерот.

Здравје: Без проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате нови работни прилики кои ќе ви бидат начајни на долги патеки во иднина.

Љубов: Одлично се чувствувате кога сте крај саканата личност која ви значи. Вашиот однос ќе оди во добар смер.

Здравје: Избегнувајте било какви пороци.

ВАГА

Работа: Многу сте способни и покажувате дека сте добро упатени кон вашата работа. Очекувајте добри работни промени.

Љубов: Нема да имате драстини пресврти на полето љубов. Засега периодот ви е мирен.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

ШКОРПИЈА

Работа: Многу сте отворени во комуникацијата со своите соработници и на тој начин остварувате добри промени на работа.

Љубов: Неопходно е повеќе да се посветите на размислување и планирање на заедничката иднина.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да сте успеале да остварите она што сте замислувале на ова поле. Судбината ви е наклонета во следниот период.

Љубов: Ви доаѓа прилика да запознаете личност која ќе покаже дека со вас сака врска.

Здравје: Чувствителност околу варењето на храната.

ЈАРЕЦ

Работа: Поволен ден за почеток на нова работа или за почеток на преговори кои би можеле да бидат значајни.

Љубов: Можно е да не сте сигурни дали сте направиле добар избор во љубовта и да се двоумите околу промените.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Све минува мирно на ова поле. Може да очекувате ден во кој нема да имате големи проблеми на работа.

Љубов: Многу сте вљубени и уживате во заедничките мигови кои ги минувате со саканата личност.

Здравје: Вртоглавица.

РИБИ

Работа: Искористете ја ситуацијата во која се наоѓате за да остварите значајно напредување на работа.

Љубов: Мало заладување на односите меѓу вас и саканата личност полека стапува на сцена. Ве очекува период на промени.

Здравје: Не сте во кондиција.

Коронавирус