понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Големо изненадување за овој знак

Дневен хороскоп: Големо изненадување за овој знак

Среда е одличен ден за сведување на сметките, особено ако се насобрале, време е да се биде вреден за тоа ако постојано го одложувате она што ве чека, бидејќи никој друг не може.

Месечината во голема мерка е во знакот на Скорпија, тоа ќе ви донесе вознемиреност во врска со состојбата на вашето битие, нервозата поради работата коај сте дозволиле да се натрупа, исто така ќе ви донесе паника. Во секој случај, вознемиреноста на духот и телото ги следи сите.

Таква е нашата Месечината на небото и нејзината позиција и ние немаме ништо друго освен да чекаме сè да помине.

Кога станува збор за љубовта, најбезболно поминуваат оние што се слободни. Тие можат да добијат прекрасна, кратка и незадолжителна врска, додека другите можат да поминат низ бура на раскинување, развод, горкото помирување.

Уран е во опозиција со Венера, полн со непредвидливи ситуации, секогаш екстремен, бурен, гласен. На вас е да бидете внимателни како и каде и што ќе правите и зборувате.

Денот треба мудро да се помине и да го искористиме на вистински начин, со што е можно помалку штета за себе и за другите, тоа е она што го правиме денес.

Овен

Работа
Кон соработниците немате доверба и барате нови информации за да ги разјасните заедничките дилеми на време. Деловното недоразбирање од минатото може да кулминира на ваша штета и затоа бидете повнимателно кому или она што го ветувате.
Љубов
Тестирајте нечија љубов, но при тоа користете премногу субјективни критериуми. Немојте да бидете нестрпливи и неправедни кон блиското лице.
Здравје
Бидете поумерени во храната и во пијалокот.

Бик

Работа
Понекогаш е тешко да се контролира или строго да се насочи деловниот дијалог, но договорот претставува најдобра гаранција за заеднички успех. Се потпирате на вашите организациски вештини и да бидете активни на различни страни.
Љубов
Обрнете внимание на лицето кое ве гледа со љубов во очите и со топла насмевка на усните. Планирајте нова љубовна средба.
Здравје
Осцилациите на расположението стануваат сè почести.

Близнаци

Работа
Неопходно е да се управувате според утврдените стандарди, бидејќи некои ветувања не претставуваат гаранција за успех во бизнисот. Некој може да ве изненади на грд начин и без објаснување за своите постапки.
Љубов
Подобро е да се прифати идејата на вашиот партнер отколку да се создаде нова љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината е погрешен избор.
Здравје
Добро.

Рак

Работа
Треба да го зачувате личното достоинство во друштво на соработниците. Бидете доволно храбри за да ги исполните нивните барања. Проверете ги вашите професионални способности во различни прилики.
Љубов
Вие не можете да останете рамнодушни кон нечиј изглед и постапки. Чувствувате емоционална напнатост и некое незадоволство. Не му пркосете на лицето кое добро ги познава вашите слабости и мани.
Здравје
Внесувајте повеќе витамини.

Лав

Работа
Вие пртерувате во вашата љубопитност или во потребата да се вклучите во нечии бизнис планови. Прекумерното истакнување пред соработниците, исто така, привлекува негативни коментари. Ја губите вредната енергија за некои несакани ситуации.
Љубов
Треба да ги коригирате своите емоционални дилеми пред некој да ве доведе пред готов чин и во неповолна ситуација. Побалансирано анализирајте ги новите настани.
Здравје
Повеќе одмор.

Девица

Работа
Ако сакате да го подобрите вашиот однос со деловните партнери, прифатете нечиј совет и промените ја вашата актуелна стратегија. Сето тоа е добро а може да биде подобро, под услов да го вложите својот максимум и да надминете некои субјективни граници.
Љубов
На состанокот со саканото лице, поттикнете забава која одговара на заедничките потреби и вкусови. Вие сте заинтересирани за ново емотивно зближување.
Здравје
Повеќе етајте.

Вага

Работа
Се обидувате да решите разни недоразбирања и ненадејни проблеми во комуникацијата со деловните партнери. Некој се обидува да ве убеди во неговите добри намери, но нема докази за да ве убеди во сериозноста на договорот.
Љубов
Јасно е дека работите можат да се направат поинаку. Вие не можете да се помирите со нечија емоционална улога, но времето ќе покаже дека сте премногу строги во оценувањето на блиска личност.
Здравје
Чувајте се од вируси.

Шкорпија

Работа
Ако не сте задоволни со нечие однесување, размислете за воведување нов режим или поефективен бизнис дијалог. Најлесно е вината да им се припишува на другите, но на овој начин не ја решавате целата ситуација за своја корист.
Љубов
Чувствувате нов бран на емоционална инспирација. Вашиот изглед и изливи на нежност изгледаат речиси неодоливи, под услов да разговарате со вистинската личност.
Здравје
Внимавајте на вашето здравје.

Стрелец

Работа
Вие сте оптоварени со различни обврски, така што немате доволно трпеливост во предвидување нечија услуга или одговор. Вашиот бизнис статус лесно може да се промени на подобар, под услов да ве заштити влијателна личност.
Љубов
Сакате повеќе емоционално разбирање. Планирајте средба со блиска личност која ве поттикнува да размислувате позитивно.
Здравје
Премногу сте чувствителни.

Јарец

Работа
Сплет на нови околности влијае на моменталната ситуација на деловната сцена, но нема причина за претерана загриженост. Размислете за алтернативно решение. Понекогаш треба да се обидете со нови или необични идеи. Опуштете се.
Љубов
Вие не сте во можност да привлечете нечие емотивно внимание, дури и со помош на разни трикови што вешто сте ги смислиле. Направивте грешка во вашата проценка, но сè може да се коригира.
Здравје
Не сте во најдобра форма.

Водолија

Работа
Нема потреба постојано да се залагате за нова идеја што предизвикува големо несогласување меѓу блиските соработници. Дозволете им на другите да се натпреваруваат во ситуации што ги надминуваат вашите знаења или професионално искуство.
Љубов
Со вашето однесување, оставате погрешен впечаток на блиска личност. Вие не може да очекувате чудо во еден љубовен дијалог, и да не се ангажирате добро.
Здравје
Добро се чувствувате.

Риби

Работа
Ако сте иритирани од нечии ставови и однесување, избегнувајте нова дискусија. Премногу ароганција од ваша страна може да го комплицира деловниот договор. Понекогаш треба да се создава во тишина и креативна изолација.
Љубов
Честопати знаете дека идеализирате одредени настани. Вашата емоционална несигурност произлегува од прекумерните желби кои моментално не знаете правилно да ги канализирате.
Здравје
Зајакнете го имунитетот со воведување на свежо овошје и зеленчук.