вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 55
home Хороскоп

Дневен хороскоп: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Дневен хороскоп: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден

Овен

Работa: Немате претерано многу обврски ниту работни проблеми. Опуштете се.

Љубов: Ви се допаѓа личност која нималку не и е лесно да ги покаже чувствата.

Здравје: Избегнувајте лекови.

Бик

Работа: Денот е поволен и имате доста прилики. Очекувајте успех во работата.

Љубов: Ви доаѓа време со саканата личност искрено поразговарате околу иднината.

Здравје: Потребен ви е внатрешен мир.

Близнаци

Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите на ова поле и многу работи ве загрижуваат.

Љубов: Во моменталната врска не добивате се што ви е потребно. Можно е односот со партнерот полека да тоне.

Здравје: Малаксаност.

Рак

Работа: Вашата комуникација со соработниците е комплицирана денеска. Полека доаѓа до фаза која ви носи пречки.

Љубов: Како да немате волја повеќе да се трудите околу саканата личност. Таа ви се чини дистанцирано.

Здравје: Чувствителен црн дроб.

Лав

Работа: Иако не очекувате многу од моменталната работа, околностите би можеле да ве изненадат.

Љубов: Вашата врска со саканата личност на некој начин ја расипува мешањето на друштвото или луѓето од страна.

Здравје: Добро.

Девица

Работа: Се чувствувате исцрпено и немате доволно волја да се посветите на работата.

Љубов: Немате доволно храброст да се препуштите на саканата личност, и понатаму на некој начин држите дистанца во вашиот однос.

Здравје: Контролирајте ја штитната жлезда.

Вага

Работа: Во вас постои многу желба да се ангажирате околу новата работа која сакате да успее. Ќе дадете се од себе.

Љубов: Ако и покажете на саканата особа дека и значите, тогаш таа ќе ви возврати.

Здравје: Проблеми поради стрес.

Шкорпија

Работа: Покажете трпение во комуникацијата со работното опкружување и ќе успеете да ги остварите своите цели на долги патеки.

Љубов: Крајот на вашата врска доаѓа, иако не сте подготвени сосема да го прифатите и да си признаете.

Здравје: Проблеми со уринарните патишта.

Стрелец

Работа: Ве очекува период во кој генерално ќе бидете задоволни од работните околности.

Љубов: Промените кои вашиот партнер ги сака, не можат да се остварат толку брзо и поради тоа чувствувате притисок.

Здравје: Полни сте енергија.

Јарец

Работа: Време е да донесете одлука околу почнување на нов проект кој ќе ви биде значаен.

Љубов: Со саканата личност имате се повеќе несогласувања и не сте задоволни од односот кој сте го рациле.

Здравје: Проблеми со грлото.

Водолија

Работа: Добивате се повеќе нови понуди на работното поле и подготвени сте да правите некои интересни промени.

Љубов: Периодот кој ви претстои би можел да ви донесе љубов со некоја интересна личност.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

Риби

Работа: Ви станува јасно дека со своите соработници не можете лесно да постигнете компромис по сите прашања.

Љубов: Ако постои личност која ви се допаѓа, би можеле да го освоите нејзиното срце денеска.

Здравје: Наклонети сте кон меланхолија.

Најнови вести

Коронавирус