среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хороскоп

Дневен хороскоп: Доаѓа подобро време за Ракот, за Рибите време за одлука

Дневен хороскоп: Доаѓа подобро време за Ракот, за Рибите време за одлука

Прочитајте што ви подготвуваат ѕвездите за денес. 

ОВЕН

РАБОТА: Доколку не бидете доволно посветени на работата, ќе следуваат последици. Потрудете се да го менувате својот став. ЉУБОВ: Партнерот ви е верен и посветен. Се чувствувате задоволно и сметате дека сте направиле вистински избор на ова поле. ЗДРАВЈЕ: Можна е мала настинка.

БИК

РАБОТА: Неопходно е да поработите на комуникацијата со луѓето со кои сте службено опкружени ако сакате да бидете прифатени од страна на истите. ЉУБОВ: Можно е саканата личност да смета дека имате престроги правила за вашата врска. ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара масажа и опуштање.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Можно е да не сте сигурни околу тоа кој би требало да биде вашиот следен чекор. Ќе ви биде потребно време за да направите анализа на ситуацијата. ЉУБОВ: Постојат помали проблеми меѓу вас и саканата личност кога е во прашање меѓусебната доверба.ЗДРАВЈЕ: Потребни ви се повеќе часа квалитетен сон.

РАК

РАБОТА: Дајте го својот максимум на службено поле и надевајте се дека ќе постигнете подобри резултати од претходно. Подобро време за вас доаѓа. ЉУБОВ: Можно е меѓу вас и саканата личност да не е се идеално, но се сакате да се откажете од вашата љубов.ЗДРАВЈЕ: Сменете ги лошите навики.

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекува опуштена атмосфера на работа. Нема да имате преголеми обврски, а односот со колегите е одличен.ЉУБОВ: Заинтересирани сте за врска без обврски со личност која ве интересира веќе некое време. ЗДРАВЈЕ: Можни се помали проблеми со нозете. 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Можно е да не сте целосно задоволни со ситуацијата на ова поле, но ќе го дадете својот максимум тоа да го подобрите. ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која може да биде со поинакво потекло. Имате впечаток дека вашите разлики само повеќе ве зближуваат. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

ВАГА

РАБОТА: Вашите резултати зависат само од трудот кој ќе го вложите во својата работа. Важно е да се организирате што е можно подобро. ЉУБОВ: Треба да најдете начин и да бидете поотворени во комуникацијата со саканата личност која очекува малку поголема иницијатива од ваша страна. ЗДРАВЈЕ: Исцрпени сте.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ви треба повеќе време за да може да го спроведете на дело она што сте го замислиле. ЉУБОВ: Собирате храброст да го направите првиот чекор кон една посебна личност која ви се допаѓа подолг временски период. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Имате впечаток дека за вас кружат некои неточни гласини. Ќе се потрудите да го смените мислењето на луѓето околу вас. ЉУБОВ: Мислите дека саканата личност веќе нема интерес како и вие за врската и дека полека почнала да се „лади“. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грбот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве очекува соработка со странство. Поволен ден за далечен пат. Пред вас стојат некои важни случувања. ЉУБОВ: Не се откажувајте лесно и подготвени сте да го дадете својот максимум за да го привлечете вниманието на една интересна и атрактивна личност.ЗДРАВЈЕ: Направете проверка на крвната слика.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Може да очекувате помали проблеми на финансиски план. Ќе се ослободите од тоа доколку го следите својот инстинкт. ЉУБОВ: Партнерот покажува љубомора и сметате дека тоа не е во ред. Не може да трпите никаков вид на контрола и посесивно однесување. ЗДРАВЈЕ: Можно е да сте под стрес.

РИБИ

РАБОТА:Ве очекува важен разговор со некоја личност од вашето работно место која ќе ви пренесе важни информации. ЉУБОВ: Дојде време да одлучите дали сакате да влезете во врска со личност која веќе извесно време ви се додворува. ЗДРАВЈЕ: Погрижете се за бубрезите.