вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 196
home Хороскоп

Дневен хороскоп- денеска овој знак го очекува романтична вечер со партнерот, еве што ги очекува биковите

Дневен хороскоп- денеска овој знак го очекува романтична вечер со партнерот, еве што ги очекува биковите

ОВЕН

Признајте си себе дека не сте најдобар пријател во последно време, но денеска имате шанса тоа да го исправите. Ви се јавува идеја дека пријателството и љубовта е поврзано, можеби е личност која ви е пријател подготвена да стане нешто повеќе.

БИК

Работата не мора да биде стрес и обврска, нека биде и забава. Договорете се со колегите излегување и запознајте се подобро, ќе го подобрите вашиот однос на работа. Слушајте музика или погледнете некоја театарска претстава, посветете се себи.

БЛИЗНАЦИ

Заситени сте од работа, можеби е време да размислите за годишен одмор кој ви е потребен. Низ раговор е можно да дознаете многу за некоја личност, а со вашиот партнер долго не сте искрено разговарале, и денеска е време за тоа.

РАК

Работата е единствено нешто што ви паѓа на памет. Довршете ја како сте планирале за во мир да го дочекате крајот на неделата. Шармантни сте и комуникативни, а тоа е впечаток на зрела и културна личност. Очекувајте поголемо внимание поради тоа денеска.

ЛАВ

Покажете повеќе самодоверба пред колегите и работните партнери ако сакате повеќе да ве ценат и почитуваат. Квалитетна љубовна врска е она кон кое тежите, но за такво нешто ќе мора да почекате уште извесно време.

ДЕВИЦА

21 век е, ништо чудно ако превземете иницијатива и почнете некои работи во вистинскиот правец. Се сомневате во блиска личност, но без потреба. Дајте и малку простор и ќе биде се во ред.

ВАГА

Не се чувствувате најдобро денеска, потребно ви е повеќе сон и малку повеќе одмор за повторно да бидете во полна сила. Привлечни сте на спротивниот пол, но не дозволувајте поради тоа да станете арогантни. Бидете она што сте, за да го привлечете вниманието на вистинската личност.

ШКОРПИЈА

Агресивност никому не донела ништо добро, размислете за тоа пред да разговарате со работните партнери. Експериментирања во врската не е препорачливо ако истата оди во надолна линија. Разговарајте со партнерот и најдете вистинско решение.

СТРЕЛЕЦ

Стресна ситуација е нешто кое понекогаш не може да се избегне, но битно е да реагирате смирено и зрело за последиците да бидат повеќе подносливи. Премногу ја идеализирате личноста со која сте. Погледнете малку подлабоко и ќе видите дека никој не е совршен.

ЈАРЕЦ

Немојте да дозволите недостатокот на самодоверба да ве спречи да го остварите она што сте го зацртале на работното поле. Пречките може само да ве мотивираат да се трудите повеќе. Доколку сте без партнер, тоа е само затоа што така ви е убаво, не сте подготвени за компромиси.

ВОДОЛИЈА

Критиката на работа не е она што сакате го чуете, но мора да бидете реални и да ја признаете грешката. Човечки е да се погреши, а знаете дека исто така и човечки е да се прости. Пробајте нешто ново со својот партнер за да ја разбудите старата страс и да ги обновите емоците. Ви треба нешто возбудливо и ново.

РИБИ

Тимската работа е пола од извршената работа. Ако секој ја знае својата улога, резултатите ќе бидат видливи и предвреме. Кажете им го тоа на колеги за секој да разбере каде му е местото на работната табела. Љубовниот живот не ви е приоритет, но би требало со него да се позанимавате во блискиот временски период.

Локални избори 2021