понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 54
home Хороскоп

Девиците ќе имаат поволен ден во љубовта, Овенот да не се форсира дневен хорокоп за 14. јануари

Девиците ќе имаат поволен ден во љубовта, Овенот да не се форсира дневен хорокоп за 14. јануари

Овен

Работа: Секогаш можете подобро и вие тоа најдобро го знаете, затоа поработете на организацијата и плановите за следниот период.

Љубов: Не форсирајте ништо, време е за лесни приказни и комуникација без големи обврски и очекувања.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Евентуалните недоразбирања со деловното опкружување најдобро ќе се решат со компромисно решение.

Љубов: Бидете тоа што сте, но сепак обидете се да ја контролирате ситуацијата, инаку многу работи би можеле да останат нејасни и недефинирани.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Во овој последен работен ден од неделата типичните Близнаци ги очекува многу работа, но со одлична организација и комуникација се може да се постигне.

Љубов: Можно е овој ден да ве чека ново познанство со многу интересна личност, па ако ништо друго, тогаш еве можности за флерт и убава лежерна приказна.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да им замерите на некои луѓе кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте, додека сите останати треба да покажат малку повеќе иницијатива и да започнете.

Здравје: Сосема задоволително.

Лав

Работа: Со исклучок на можна нетрпеливост и пар нервозни реакции поради тоа, се останато на полето на деловните активности треба да им оди во прилог на Лавовите овој петок.

Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте планирале да се посветите на зајакнување на темелите на вашата љубовна приказна. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Не е лош ден за почеток на реализација на некои од новите идеи, само потрудете се однапред да направите прецизен план на активности.

Љубов: А на љубовен план ве очекува поволна ситуација за да реализирате барем една љубовна идеја. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Нема непремостливи пречки во деловниот план за Вагите овој петок. Слободното време би можеле да го искористите за да се посветите на некое хоби.

Љубов: Искористете го целиот свој шарм и заводливи адути за уште повеќе да се зближите со личноста која ве привлекува.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Внимавајте да не сте пропуштиле некои недовршени обврски кон институциите поврзани со формалности и документација, за да избегнете плаќање пенали.

Љубов: Бидете малку пореални, не избрзувајте, за да не се доведете во комплицирана ситуација.

Здравје: Можна чувствителност на зглобовите и ситните коски.

Стрелец

Работа: Иако сè не оди многу лесно, со некои корекции и решавање на проблемите во движење, сепак ќе можете да правите сè на задоволителен начин.

Љубов: Важно е да се опуштите и да одржувате задоволителни партнерства без поголеми пресврти.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Јарец

Работа: Задржете ја вашата насока, воздржете се од коментари и обидете се да ги решите сите несогласувања со деловните соработници на компромитиран начин.

Љубов: Уживајте во вниманието и наклонетоста што ви ја покажува вашата сакана. Би можеле да возвратите со убаво изненадување.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Водолија

Работа: Солиден крај на работната недела е пред Водолијата, иако со големо чувство на замор. Опуштете се и одвојте време.

Љубов: Во љубовниот авион ве очекува многу убав ден доколку планирате да уживате во некоја заедничка активност со саканата личност.

Здравје: Одлично.

Риба

Работа: Помалку грижи на деловното поле можат да ви дадат оние соработници кои малку почитуваат, а од ден на ден ги менуваат ставовите.

Љубов: Забавувајте се со анализирање на сопствените желби и очекувања пред да се одлучите за вашиот следен потег.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Коронавирус