вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Девицата има големи планови, поволен ден за Шкорпијата

Девицата има големи планови, поволен ден за Шкорпијата

ОВЕН

Ве очекува можност за напредок. Големи се шансите дека на полето работа ќе ви биде понудена нова шанса. Партнерот е посветен и му значи да бидете среќни и задоволни крај него. Добро се чувствувате во својата кожа.

БИК

Имате доста обврски и важно е да се посветите на својата работа. Од вашата одговорност и посветеност зависи и вашата иднина. Можно е да не сте подготвени да ги признаете своите чувства поради лична несигурност. Мал пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Факторот среќа би можел да ве послужи при остварување на желбите и амбициите кои ги имате на ова поле. Уживате во вниманието кое го добивате од личноста која ви се додворува, но и натаму се двоумите околу сериозни чекори со неа. Одлично се чувствувате.

РАК

Приватната работа ви е поволно поставена и може да очекувате добри промени на ова поле. Пред вас е интересно познанство со личноста која ќе ви покаже дека е подготвена за романтична атмосфера. Здравјето оди на подобро.

ЛАВ

Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате на работното поле. Можно е да не планирате големи промени. Подготвени сте да се посветите на саканата личност и да уживате во односот со неа. Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Имате големи планови за напредок на полето работа. Може да очекувате дека тоа ќе ви се оствари. Стабилната врска со личноста која ви значи може да ви се случи. Не ве очекуваат никакви грижи со здравјето.

ВАГА

Не се оптоварувате со големи планови. Потребно ви е некое време да се одморите. Можно е да сте збунети околу тоа што навистина чувствувате кон личноста со која се гледате. Избегнувајте премногу алкохол и цигари.

ШКОРПИЈА

Ве очекува поволен ден за планирање на нови работни случувања и нови проекти. И натаму не сте подготвени да ја раскинете врската во која не сте среќни веќе некое време. Тешко ви е да донесете конечна одлука. Опуштајте се и одморајте.

СТРЕЛЕЦ

Иако доста работи не одат по плановите, сепак, сте подготвени да се борите со проблемите и од се да излезете како победник. Со саканата личност повремено имате компликации. Минлива вкочанетост.

ЈАРЕЦ

Незадоволството на полето работа ве набедува на размислување и планирање на драстични промени. Вашиот однос со саканата личност во минатиот период бил проблематичен, но сега ситуацијата се менува. Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Голем дел на соработниците се сложуваат со вас и имате добри однос во работното опкружување. Се повеќе верувате во тоа дека со емотивниот партнет може да остварите атмосфера полна со љубов и нежност. Мали хронични тегоби.

РИБИ

Новата работа ќе ги задоволи вашите критериуми. Може да очекувате позитивни прилики на ова поле. Пред вас е шанса да влезете во нова врска од која ќе бидете задоволни на долги патеки. Одлично се чувствувате.

Коронавирус