сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Хороскоп

Да не ви падне на памет да ги изневерите: Овие хороскопски знаци никогаш нема да ви простат

Да не ви падне на памет да ги изневерите: Овие хороскопски знаци никогаш нема да ви простат

Некои хороскопски знаци неверството ќе го примат смирено и на достоинствен начин ќе ја завршат комуникацијата со личноста, додека за некои мирниот начин на раскинување при неверство е непознат.

ОВЕН

Овните се горди, а доколку дознаат дека се изневерени, поради личната гордост, ќе започнат со планирање на одмазда. Кога еднаш ќе започнат со одмаздничкото однесување настанува хаос насекаде околу нив.

ЛАВ

Ако дознае за неверство, Лавот во истиот момент ќе ја напушти личноста која го изневерила. Тогаш почнува драма и немилосрдно однесување, но тој ќе ја чува својата интима. Лавовите не сакаат другите да знаат дека имаат проблем во врската, затоа нивното дејство ќе се одвива тивко, никој да не слушне, но во исто време и доволно гласно за да слушне само тој што треба.

ШКОРПИЈА

Ако ја изневерите Шкорпијата подобро е самите да признаете, бидејќи ако дознае од друг ве чека нејзиниот отров.

СТРЕЛЕЦ

Лицата родени во овој знак се трудат да ги држат сите конци во нивните раце, а доколку дознаат дека не е како што треба, го губат разумот. Неверството е една од ситуациите кога здравиот разум кај Стрелците исчезнува.

Коронавирус