четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Чудни нешта за хороскопските знаци кои сигурно не сте ги знаеле

Чудни нешта за хороскопските знаци кои сигурно не сте ги знаеле

Хороскопот има големо влијание на карактерот на личноста и други физички и умствени карактеристики. Тој има ефект и на ситните, мали нешта кои се дел од нашата личност.

Овен – Изгледаат позаинтересирани за одредена личност отколку што се и да ве натераат да мислите дека сте љубовта на нивниот живот, а тие всушност да обрнуваат исто внимание на други пет личности.

Бик – Ќе ве обвинат поради нетрпеливост ако се обидете да ги дефинирате нештата или да ги прашате зошто се толку бавни.

Близнаци – Со денови ќе анализираат дека не сте ги разбрале добро за тоа што сакале да го кажат, бидејќи за нив добрата комуникација е клучна.

Рак – Можат да прснат во солзи во било кој момент, особено кога не се разбрани од другите.

Лав – Знаат да бидат толку отворени и директни и да ве навредуваат постојано, а воопшто да не бидат свесни за тоа што го прават.

Девица – Ќе ве опсипат со комплименти бидејќи нивната желба да се чувствуваат сакани е толку провидна.

Вага – многу често ќе ги слушнете како зборуваат за движења и култови, бидејќи за нив светскиот поред, ама и балансот во односите се многу важни.

Шкорпија – Се претвораат во пасив- агресивни суштества ако се предадени од некого, особено од оние кои ги сакаат.

Стрелец – Можат одеднаш да почнат да танцуваат или да се смеат гласно нервирајќи ги другите, затоа што така се чувствуваат во моментот.

Јарец – Ќе ги превртуваат очите за многу нешта кои ќе ги кажете, бидејќи тие сакаат да се сериозни за сѐ.

Водолија – Ќе ги забележите како ви поставуваат стапици и чудни тестови за да го тестираат вашиот интелект, но и посветеноста кон нив.

Риби – Знаат да направат многу чудни и неверојатни романтични гестови за оние кои им се допаѓаат.

Коронавирус