среда, 28. јули 2021. Вести денес: 172
home Хороскоп

Човечки детектор за лаги: Хороскопски знак кој „чита“ кога луѓето лажат

Човечки детектор за лаги: Хороскопски знак кој „чита“ кога луѓето лажат

Луѓето родени во овој хороскопски знак уште од детството го набљудуваат однесувањето на останатите, а во текот на растењето сакаат да читаат книги од областа на психологијата, со цел подобро да научат да ги „читаат“ самите луѓе.

Станува збор за Скорпијата, од која едноставно не можете ништо да сокриете.

Скорпиите многу добро знаат како нервозно се однесуваат луѓето што кријат нешто. Тие се професионалци во читањето на говорот на телото и иако можеби се преправаат дека ви веруваат, всушност знаат кога лажете.

Дури и ако сте мирни и мислите дека никој не може ја открие вашата лага, луѓето родени во знакот на Скорпија се секогаш чекор пред вас. Покрај тоа, тие имаат исклучително добра меморија, па ако не сте доследни во раскажувањето на приказните приказни, тие секогаш ќе можат да ве потсетат на вашите зборови и со тоа ќе ве принудат да ја кажете вистината.

Коронавирус