вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 155
Во живо

Свечена конференција по повод 25 години ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров

home Хороскоп

Четири хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат влијанието на полната месечина- денес внимавајте на овие работи

Четири хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат влијанието на полната месечина- денес внимавајте на овие работи

Првата полна месечина оваа есен ќе биде на 1 октомври, а полните месечини се секогаш моќни. Но, благодарение на некои интензивни планетарни аспекти што се случуваат во овој период, некои хороскопски знаци ќе го почувствуваат влијанието на полната месечина. Ако сте еден од знаци, во продолжение прочитајте што да очекувате и како да се справите со тоа.

Овен

Оваа полна месечина е значајна за вас и ќе ви донесе енергија и мотивација за остварување на вашите лични цели, но ќе постои некоја напнатост за време на тие потфати. Тоа е затоа што Сонцето се спротивставува на Месечината и бара да го насочите фокусот кон вашите односи, додека вашата владејачка планета Марс е ретроградна во вашиот знак и ја гуши вашата способност да ги постигнете вашите цели. Наместо да бидете фрустрирани и да се обидувате да бидете во центарот на вниманието, погледнете на кои полиња напредувате во вашиот живот и фокусирајте се на нив.

Рак

Секогаш кога има полна месечина во вашата куќа на јавното признание, тоа е голем момент за вашата кариера. Искористете го овој сигурен наплив на интензитет и доведете ги сите големи проекти до кулминација или крај, особено оние за кои ви е потребна конкурентна предност за да напредувате. Во ред е да дозволите погрубата страна од вас да излезе на виделина на работното место, но немојте да претерувате. Напнатоста помеѓу вашиот работен и приватен живот е голема, па немојте да си дозволувате да се исцрпите.

Вага

Во вашата природа е да ги смирувате сите тензични ситуации и оваа ваша карактеристика е многу поинтензивна од вообичаеното кога станува збор за вашите најблиски. Но, запомнете, вие сте исто толку важен дел од односите, како и секој друг што е вклучен и ако ги жртвувате своите потреби поради туѓите, ќе создадете повеќе конфликти и дисхармонија. Врските се одржливи само врз основа на искреноста и автентичноста. Вие сте лидер и креатор, особено кога станува збор за меѓучовечките односи и оваа полна месечина ќе ве натера да бидете малку наметливи и да имате самодоверба кога се соочувате со драмата во врската. Обидете се да создадете поздрави навики во врската и да ги зајакнете односите што се значајни за вас.

Јарец

Вашите чувства и реакции ќе ви го одвлекуваат вниманието, а тоа може да биде непријатно. Но, спротивставете му се на нагонот да се закопате во работа само за да ги избегнете чувствата што ви го одвлекуваат вниманието. Наместо тоа, потпрете се на доверливите членови на семејството или контактирајте со долгогодишните блиски пријатели кои ве познаваат многу добро и можат да ви понудат поддршка. Ќе бидете изненадени од продуктивните заклучоци до кои ќе дојдете кога ќе можете да ги контролирате своите чувства.

Qatar 2022