среда, 5. август 2020. Вести денес: 110
home Хороскоп

Четири хороскопски знаци на кои крајот на 2019 ќе им донесе вистински пресврт

Четири хороскопски знаци на кои крајот на 2019 ќе им донесе вистински пресврт

Полека заминува уште една календарска година. Ова е време на сумирање на резултатите, но и правење на планови за идната година.

Меѓутоа за овие четири хороскопски знаци крајот на 2019 година носи бројни изненадувања.

БИК

За лицата родени во знакот на Бик средината на декември ќе биде на работно поле многу активна и успешна. Ќе бидете наградени за пофалени за својата работа, можно е зголемување на приходите. Идната година ве чека голема одговорност.

ДЕВИЦА

Јупитер ќе донесе поголема стабилност во секодневието на Девицата, особено работните проекти ќе може успешно да финишираат. Позитивните резултати ќе ви донесат поголема почит кај претпоставените, ќе ви се отвори патот кон успешни работи идната година.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите моментално имаат три планети кои им го чуваат грбот. Јупитер, Марс и Меркус ќе се погрижат овој хороскопски знак да има грандиозен крај на годината. Сега е вистинско време своите таленти и предности двојно да ги докажете, на професионален, но и приатен план. Трудот ќе се исплати и идната година.

РИБИ

Рибите кон крајот на оваа календарска година ќе почувствуваат наплив на мотивација. Оддеднаш ќе станат поголеми оптимисти, а осовено во љубовта ќе пронајдат нова мотивација. На љубовен план во моментов можеби им е малку монотоно и се трудат да дадат нова позитивна енергија која ќе вроди во плод идната година. За оние припадници на овој знак кои се сами, ќе добијат желба за повеќе дружење и запознавање на нови луѓе.

Коронавирус