понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 119
home Хороскоп

Четири хороскопски знаци кои ќе добијат прстен пред Нова Година

Четири хороскопски знаци кои ќе добијат прстен пред Нова Година

Празниците се популарен период од годината, а според астрологијата четири хороскопски знаци веројатно ќе добијат прстен до крајот на годината.

ОВЕН

Во последниот период сте имале многу пресврти, но конечно среќата ќе биде на ваша страна. Кога се во прашање празниците тогаш сте уште посреќни. Луѓето родени во овој хороскопски знак може да очекуваат промени, а тоа може да вклучува и веридба. Промените ќе направат да сфатите дека љубовната врска може да трае долго.

РАК

Сезоната на одмори секогаш ги погодува лицата родени во овој хороскопски знак, но во последно време се расположени да ја покажат својата ранливост и чувствителност пред саканата личност и да бидат во врска. Поради тоа нивната врска ќе стане уште посилна и подлабока. Не се изненадувајте ако вашиот однос премине на повисоко ниво.

ДЕВИЦА

Вашиот љубовен живот ќе биде многу страствен. Без оглед на тоа колку сте пребирливи кога се работи за романса, и натаму ќе чувствувате пеперутки во стомакот иако се во долга врска. Постојано размислувате за својата врска, а партнерот рамислува за тоа. Бидејќи е заљубен, може да се обиде да ви стави прстен на раката. Бидете подготвени за оваа можност.

ЈАРЕЦ

Планетата на љубовта е во вашиот знак, па за време на празниците ќе се чувствувате како романтична личност. Не личи на вас, но добро е чувството да сте заљубени. Слушајте го своето срце, за време на празниците бидете подготвени да ја поткренете врската на повисоко ниво.

Коронавирус