вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 12
home Хороскоп

Често остануваат со празен паричник: Луѓето од овие хороскопски знаци не умеат да располагаат со парите

Често остануваат со празен паричник: Луѓето од овие хороскопски знаци не умеат да располагаат со парите

Според астрологијата, припадниците на овие четири хороскопски знаци умеат да останат со празни џебови бидејќи едноставно не знаат да располагаат со парите.

1. Вага

Вагите едноставно обожаваат шопинг и неретко умеат да трошат пари на работи кои не им се потребни. Често непромислено трошат пари и веќе кон средината на месецот не им останува од платата.

2. Стрелец

Тие сакаат излегувања, забави и за тоа не штедат пари. Нивните пари најчесто ги трошат за други, но секој нивни трошок е направен без размислување, па брзо остануваат со празен паричник.

3. Лав

За разлика од великодушните Стрелци, Лавовите ги трошат парите исклучиво на себе и тоа најчесто трошат повеќе од тоа што можат да си го дозволат. Максимално уживаат во луксуз и живеат на висока нога, но кога ќе дојде време за плаќање сметки одат во длабок минус.

4. Близнаци

Многу се спонтани и не размислуваат на долги патеки, па тоа дефинитивно ги прави неодговорни. Кога станува збор за пари често се невнимателни и целата плата ја трошат за еден ден.

Коронавирус