сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 43
home Хороскоп

Бурен период за Водолијата, Вагата ќе ги реши проблемите

Бурен период за Водолијата, Вагата ќе ги реши проблемите

ОВЕН

Очекувајте дека во следниот период ќе успеете да ги остварите своите планови и да дојдете до мало унапредување. Потрудете се со саканата личнсот да остварите позтивина атмосфера. Чувајте се во сообраќајот.

БИК

Константно сте напнати и вашето расположение сосема негативно се одразува на ситуацијата во работното опкружување. Подготовени сте максимално да се посветите на личноста која ви значи. Најдете време за спиење.

БЛИЗНАЦИ

Очекувајте дека со надредените ќе остварите добра комуникација и дека лесно ќе доаѓате до добри работи. Мечтаете за личност која неодамна сте ја запознале, но не сте сигурни на кој начин да и пријдете. Можна главоболка.

РАК

Препорака е во текот на денешниот ден да водите сметка околу своите трошоци. Се двоумите, и не сте сигурни која личност да ја одберете за себе. Имате два(е) различни додворувач(к)и и секој ден ви е интересен. Чувствителен нервен систем.

ЛАВ

Доаѓате до можност да остварите подобра заработувачка и ќе ја искористите. Ве очекува поволен период за работа. Пред вас е поволен ден за емоции. Со саканата личност ќе ги остварите своите желби. Вкочанетост.

ДЕВИЦА

Ќе имате успех во своето поле. Генерално пред вас е период во кој може да имате позитивни решенија на ова поле. Немојте премногу да очекувате на полето љубов, затоа што денеска не ви е поволен денот. Проблеми со циркулација.

ВАГА

Ќе успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале на ова поле. Пред вас е фаза во која се можни позитивни решенија. Внимавајте на комуникацијата со саканата личност. Можни се чести караници. Одморајте што повеќе.

ШКОРПИЈА

Доколку прифатите нова понуда, ќе успеете да дојдете до големо унапредување на ова поле. Ве очекуваат позитивни случувања со личноста која ви значи. Искрено ќе и се препуштите. Добро се чувствувате во својата кожа.

СТРЕЛЕЦ

Нервозни сте, и не успевате да ја сокриете несигурноста која ја имате кога е во прашање вашето работно поле. Ако сте слободни, ве очекува познанство кое многу лесно би можело да ве носи до врска. Хронични проблеми.

ЈАРЕЦ

Имате исправен став околу работната ситуација во која се наоѓате и денешниот ден ви е поволен за нови одлуки на ова поле. Време е на личноста која ви се допаѓа, конечно, да и ставите до знаење како се чувствувате. Водете сметка околу исхраната.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува многу бурен период во кој ќе имате бројни работни промени. Успешно ќе го надминете периодот кој сте го имале со саканата личност. Задоволни сте, затоа што љубовта победува се. Проблеми со стомакот.

РИБИ

Патувањето кое сте го планирале, нема да ви биде корисно, на крајот ќе имате и беспотребен трошок. Можно е ново љубовно познанство како и проблеми ако веќе имате партнер(ка). Мали проблеми со дишните патишта.

Коронавирус