четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 126
home Хороскоп

Близнаците сакаат школка, а Скорпиите 69: Дали знаете која поза ја сака вашиот партнер во креветот?

Близнаците сакаат школка, а Скорпиите 69: Дали знаете која поза ја сака вашиот партнер во креветот?

Дали знаете кои се сексуалните преференции на одредените хороскопски знаци?

Прочитајте, не боли:

ОВЕН

За вечните авантуристи и страствени љубители на овенот, најдобриот секс за нив е жестокиот, па дури и малку агресивен. Најдобрата поза за нив е кучешката во која жената ќе стави перница пред неа да се потпре назад и да биде со главата на исто растојание како и нејзиниот партнер. Перницата исто така ќе и служи и за насилно стискање на кое се склони.

БИК

Одличните хедонисти Биковите, сакаат пози кои им оставаат простор за многу физички контакт, а во исто време не бараат многу физички напор за сексот да трае што е можно подолго. Идеална поза е онаа во која партнерката лежи на грб со перница под задникот за да го задржи грбот подигната. Мажот клекнува држејќи се над неа и ги става нозете на својата партнерка на рамената.

БЛИЗНАЦИ

Љубопитните и променливи припадници на овој знак се склони кон експериментирање и чести промени на пози во сексот, а за нив најдобро одговара за поза во која лежат двајцата партнери со телата припиени еден до друг (школка). Партнерката лежи на стомак со нозете и рацете заедно, додека мажот лежи на неа со раширени нозе. Во оваа позиција, триењето е одлично, така што сексот обично трае кратко, но носи многу задоволство.

РАК

Многу сензуални припадници на овој знак за кои сексот не е само физичко, туку и длабоко емотивно искуство се Љубители на необични пози. Идеална положба за нив е онаа во која жената седи на работ на масата, додека мажот стои и со рацете ја држи ногата во воздухот. Предноста на оваа поза е што партнерите можат цело време да се гледаат во очи.

ЛАВ

Припадниците на овој знак сакаат пози во кои е нагласена блискоста со партнерот, а особено оние во кои тие го чувствуваат секое движење на телото и на нивниот партнер. Затоа идеална положба за нив е во која седат двајцата партнери, или на стол или на работ на креветот, а мажот со рацете ја држи партнерката за задникот додека таа го диктира ритамот.

ДЕВИЦА

Припадниците на овој знак се љубители на доминантни игри и необични пози. Тие сакаат пози во кои гледаат голем дел од телото на партнерот, а одлична за нив е онаа во која жената е над мажот, но така што грбот и е свртен од лицето и тој има поглед кон нејзиниот задник и самиот чин на секс. Поголемиот дел од страстите, сепак, ќе бидат предизвикани од пози во кои тој стои и ја држи партнерката потпрена на ѕидот со рацете.

ВАГА

Припадниците на овој знак се одлични естети и љубители на човечките тела и форма, поради што сакаат секс во близина на огледало. Идеалната сексуална позиција за нив е мисионерска во која жената е на врвот. Мажот може да се крене и од лежечка позиција и да го приближи лицето до нејзините гради.

СКОРПИЈА

Познатите љубовници во Зодијакот многу внимание посветуваат на сексуалните истражувања, и иако обожаваат многу пози, онаа во која задоволството е најголемо е позата 69. Овозможува истовремена орална стимулација на двајцата партнери. Тие претпочитаат оние пози во кои мажот го диктира темпото на секс, како „обична“ мисионерка.

СТРЕЛЕЦ

Импулсивните припадници на овој знак сакаат да рушат рекорди во сексот. Позата што најмногу им одговара е лажицата, во која и двајцата партнери лежат на страна, а тој лежи зад неа и продира одзади. Ако ги собере нозете, триењето и удобноста за него се зголемуваат, а во исто време подобро ги стимулира клиторисот и Г-точката. Исто така, мажот може дополнително да го стимулира клиторисот со неговата слободна надлактица.

ЈАРЕЦ

Припадниците на овој знак се навидум ладнокрвни, но страствени љубовници во сексот. Најмногу им одговара положбата во која жената е нагоре, седи или сквотира на својот партнер, а тој и помага со рацете да го достигнат заедно идеалното темпо.

ВОДОЛИЈА

Како Јарец, и Водолијата е обожавател на секс пози во кои жената е доминантна. Партнерот треба да лежи или да седи на работ од каучот со нозете, додека жената треба да седи на него со свртено лице и да го прегрне со нозете околу колковите.

РИБА

Страсните и сензуални Риби сакаат изложби во кревет, но и на сите достапни парчиња мебел. Тие сакаат пози кои се посилна верзија на класичниот кучен стил, на пр. во која жената ги потпира рацете на подот додека нејзиниот задник е подигнат, а мажот стои исправен. Оние кои се физички подобри можат дури и да пробаат слична поза во која ќе ги кренат нозете во воздух.

Најнови вести

Коронавирус