понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 105
home Хороскоп

Близнаците подготвуваат изненадување за партнерот, Шкорпијата не знае дали да ги открие емоциите

Близнаците подготвуваат изненадување за партнерот, Шкорпијата не знае дали да ги открие емоциите

ОВЕН

Оптимистички сте расположени кога е во прашање соработка со странците. Им праќате половна понуда и очекувате позитивен одговор. Вљубени сте и во целост посветени на партнерот. Но, тој нема ист однос кон вас. Солидно здравје.

БИК

Ситуацијата е задоволувачка. Обврските ги работите нормално, нема никаков застој. Се сомневате кога е брачниот партнер во прашање. Шестото сетило ви говори дека не е во целост искрен кон вас. Ограничете го внесот на слатки.

БЛИЗНАЦИ

Пробувате да воспоставите работна соработка со странците. Нивната реакција е млака, па се прашувате какви се шансите да ги реализирате своите идеји. Подготвувате изненадување на брачниот партнер. Можна болка во кичмата или колената.

РАК

Одличен ден за контакт со претставниците на медиумите. Делувате доверливо, како личност на која може да се потпрат. Ве очекува познанство со многу чувствителна личност. Задоволувачко.

ЛАВ

Максимално сте фокусирани на обврските и ја следите реализацијата на плановите. Се се одвива како сакате, и задоволни сте. Сметате дека односот со брачниот партнер е стабилен, но не приметувате дека партнерот е загрижен. Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Имате силен ритам. Приоритет ви се обврските кои придонесуваат за зголемување на буџетот. Силно ви значи поддршката која ја добивате од брачниот партнер. Размислувате дека бракот бил вистинска одлука. Стабилно здравје.

ВАГА

Задоволувачка е ситуацијата на работа. Обврските ги работите во нормална, опуштена атмосфера. Во мислите ви е поранешниот партнер и поранешната врска. Признавате себе дека сте повлекле низа лоши потези кои довеле до прекин. Можни проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Ситуацијата на работа е добра. Успешно го завршувате проектот и добивате пофалби и честитки. Ви се допаѓа личност која ве смета за пријател. Не сте сигурни дали да и ги откриете емоциите. Проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Максимално сте посветени на обврските. Имате добра концентрација и точно знаете како и што се развива. Одличен ден за ново познанство со темпераментна личност. Проблеми со варењето на храната.

ЈАРЕЦ

Задоволни сте како работата се одвива. Заинтересирани сте на понатамошен развој на обемот на работа. Ве очекува интересно познанство. Другата страна ќе ви се допадне на прв поглед. Време е за редовна контрола кај стоматолог.

ВОДОЛИЈА

Уживате во комуникацијата. Одличен ден за излегување во медиумите каде оставате поволен впечаток. Имате проблем на симпатијата да и ги покажете своите емоции. Другата страна смета дека сакате пријателски контакт. Стабилно здравје.

РИБИ

Амбициозни сте и максимално фокусирни на работните обврски. Ве очекува финансиска добивка. Имате симпатија, ама не знаете како да и пријдете. Се плашите дека ве гледа како пријател. Се чувствувате добро.

Коронавирус