понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Близнаците ќе флертуваат, на Бикот му е потребен искрен разговор

Близнаците ќе флертуваат, на Бикот му е потребен искрен разговор

ОВЕН

Можно е да не сте задоволни од својата работа. Доаѓа период во кој ќе барате нови прилики за промена на ова поле. Новата личност која ви се појавила, покажува необично однесување. Водете сметка околу очите.

БИК

Се оди добро, и подобро од што сте се надевале. на работното поле ви доаѓа поволен период. Време е да се соочите со проблемите во вашиот емотивен однос. Посветете се на искрен разговор. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Потребно ви е време да ги остварите своите работни цели. Прифатите ги фактите дека не може се да се смени преку ноќ. Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате интересен флерт со нова личност. Внимавајте на синусите.

РАК

Максимално сте свртени кон својата работа и важно ви е да ги остварите сите цели кои сте ги зацртале. Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку работа, можна е нова врска. Внимавајте околу штитната жлезда.

ЛАВ

Прекин на соработката на работното поле може да дојде изненадувачки. Атмосферата се менува. Вашиот однос со саканата личност не е онаков каков што бил порано, и тоа ве збунува.Проблеми со јајниците или простатата.

ДЕВИЦА

Нема да бидете оптоварени со проблемите, поволен ви е перидоот и сте успеале да решите се што ве мачи. Ново љубовно познанство ве очекува во опкружување во кое никогаш не сте барале љубов. Проблеми со крвната слика.

ВАГА

Падот на концетрација лошо влијае на вас. Ви доаѓа период кој ви носи проблеми на полето работа. Проблемите во вашиот брак нема да се решат сами од себе. Потребно е да вложите малку повеќе енергија. Проверувајте го крвниот притисок.

ШКОРПИЈА

Стабилноста ви е разнишана и поради тоа не сте задоволни. Пред вас е неповолен период. Ако сте слободни, може да очекувате љубовна врска која ќе ви донесе силни чувства. Проблеми со бешиката.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува неповолен период. Можно е да ви биде тешко да се концентрирате на обврските кои се пред вас. Комуникацијата со саканата личност не е јасна. Избегнувајте ги цигарите.

ЈАРЕЦ

Немојте да реагирате во афект. Денеска сте наклонети кон работни одлуки поради кои подоцна би можеле да жалите.Можно е да ви се појави нова личност која лажно се претставува на љубовен план. Проблеми со штитната жлезда.

ВОДОЛИЈА

Можно е денеска да направите грешки кои подоцна на некој начин ќе ве прогонуваат.Партнерот се обидува да оствари длабока комуникација со вас, но вие како моментално да не сте заинтересирани. Проблеми со главата.

РИБИ

Делувате со недоверба во работното опкружување. Заборавате и често грешите. Некои работи мора да ги корегирате. Емотивно сте незадоволни и следниот период може да ви донесе одлука околу раскинување. Проблеми со циркулацијата.

Коронавирус