сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 110
home Хороскоп

Близнаците да го послушаат внатрешниот глас, Рибите ќе ја решат препреката

Близнаците да го послушаат внатрешниот глас, Рибите ќе ја решат препреката

ОВЕН

Ќе играте на сигурно. Ќе ја однесете саканата личност таму каде што знаете дека има добра забава . Ќе успеете. Ќе се покажете не само како одличен работник , туку и како многу добар советник за секаков вид работа. Одете таму каде штио се чувствувате добро.

БИК

Можно е дека ќе изгубите некакви илузии во врска со саканата личност. Тоа ќе биде мал напредок во вашето созревање. И со каква работа да се занимавате , денеска ќе ви оди од рака. Работите ќе се решаваат самите од себе , а вие само ќе ги контролирате. Наспијте се.

БЛИЗНАЦИ

Одличен ден за излегувања , забава и нови познанаства. Се што е поврзано со тоа ,ќе ви оди од рака. Придвижете се. Самостојните професии денеска ќе размислуваат за смисолот на она што го работат. Некои одлуки оставете ги за утре кога се ќе биде појасно. Послушајте го својот внатрешен глас.

РАК

Едно излегување би можело да се покаже посериозно отколку што сте очекувале. Ќе стане збор за многу важни теми. Работите во кои се бара остроумност и специфични таленти денеска ви се многу добро поставени. Бидете поодговорни.

ЛАВ

Пред вас е уште еден ден во кој ќе дојде до отвореност на сите можности кога станува збор за љубовта. Секој ваш потег е исто толку добар , како и на другите колеги. затоа , немојте да мислите дека нешто може да скриете. Прифатете ја реалноста.

ДЕВИЦА

Ќе препознавате убавина околу себе и со доблесни намери ќе им пристапувате на лицата кои ви се допаѓаат. Веројатни се подготовки за краток службен пат , каде треба да ви се случат убави нешта. Ќе се чувствувате одлично.

ВАГА

Поволни љубовни можност ќе се појават и денеска . Излегување, блискост со саканата личност , задоволство и среќа се тука. Службено пшатување или движење во одредени кругови може да биде добро како инспирација за оригинален деловен план. Не се сомневајте во своите идеи,. одлични се. Се се одвива според планот.

ШКОРПИЈА

Денеска е денот што ветува многу на љубовен план. Се ќе упатува на хармонија, размена на идеи , телепатско разбирање и поврзување. Ќе мора да се позанимавате со еден финансиски проблем. Ќе успеете да најдете задоволително решение. Прифатете ги предизвиците.

СТРЕЛЕЦ

Денот е идеален за неврзано дружење со кафенце . Излезете , разговарајте со драги луѓе или со саканата личност. Не е спорно дека вие сте заслужни за успеси , но спорно е колкав е вашиот удел. Можеби тоа ќе се мери. Во право сте што негувате природен изглед.

ЈАРЕЦ

Ве ве обземат емоции на кои е најдобро да им се препуштите. Вашето срце ќе ви биде јасен патоказ за тоа што треба да се направи. Денот е одличен за секаков вид анализи. Ако има големи отстапувања, ќе ги решавате. Игнорирајте ги грижите.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува добраз абава со пријателите. Некои меѓу нив или со нивна помош ќе сретнат нова љубов. Ќе бидете сигурни во своите дела и ќе настојувате планот да го изведете до крај, но тоа ќе биде доста напорно. Сметајте на тоа. Внимавајте на провев.

РИБИ

Вашата потреба емотивно да се изразите ќе биде се посилна, па на партнерот ќе му шепотите нежни зборови. Цврсто го држите кормилото во свои раце и покрај минливите проблеми. Ќе успеете да решите помала препрека. Интересни сништа.

Коронавирус