среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Хороскоп

Близнаците блескаат од љубов, Водолијата ќе има успешен ден

Близнаците блескаат од љубов, Водолијата ќе има успешен ден

ОВЕН

Очекувајте мирен ден на работа, без големи промени, а и од финансиите може да бидете задоволни.  Саканата личност бара многу повеќе внимание од што во моментов и пружате, па обратете внимание на тоа. Водете сметка за исхраната.

БИК

Може да очекувате поволни работни промени и пофалби од надредените. Многу успешен ден на работа е пред вас. Можно е да среднете личност од минатото која многу ви значила. Минливи главоболки.

БЛИЗНАЦИ

Можни се неочекувани трошоци, особено ако се занимавате со приватна работа. Вљубени сте и блескате поради блискоста која ја делите со партнерот. Под голем стрес сте. Помалку нервирајте се.

РАК

Очекувајте позитивни резултати на полето работа затоа што надредените приметиле ваше големо залагање и може да чувствувате големо задоволство поради тоа. Се чувствувате осамено, може да очекувате интересен повик. Грлото ви е чувствително.

ЛАВ

На работа може да влезете во конфликт со личност од спротивниот пол. Пробајте да избегнете караница.Не сте задоволни од односот со партнерот, и наклонети сте кон необврзувачки флерт. Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Стабилна работна ситуација во текот на денешниот ден. Држите се под контрола. Очекувајте несогласувања со партнерот, затоа што ќе ви замери некои работи од минатото. Би требало да проштетате малку.

ВАГА

На работа очекувате многу поголем обем на работа од она што сте навикнале. Сте покажале на надредените колку можете и сега се пред вас позитивни предизвици. Можно е да почнете комуникација со личноста која сака само минлива авантура. Потребен ви е сон.

ШКОРПИЈА

Работите на ова поле, конечно, доаѓаат на свое место. Нема се да се промени преку ноќ, но ситуацијата оди на подобро. Може да очекувате караница на работа која ви се допаѓа, затоа што размислувате поинаку. Магнезиум ви е потребен.

СТРЕЛЕЦ

Денеска не ви е поволен ден за потпишување на договор или за работи со хартија. Размислите убаво пред секој чекор. Време е искрено да разговарате со партнерот и да му кажете она што ви пречи. Проблеми со грбот.

ЈАРЕЦ

Нетрпеливи сте и во текот на денешниот ден тешко поднесувсате авторитет. Немојте да носите избрзани одлуки. Вљубени сте и тоа се гледа на вас. Можни се проблеми со крвниот притисок.

ВОДОЛИЈА

Исклучително успешен ден за вас. Се што ќе направите денеска ќе биде успешно. Може да очекувате дека една личност ќе го привлече вниманието. Таа е на исто интелектувално ниво како вас. Проблеми со циркулацијата.

РИБИ

Можно е да бидете незадоволни затоа што унапредувањето кое сте го очекувале, не доаѓа. Уживате со саканата личност, денес ќе добиете многу повеќе љубов од што ја пружате. Болки во грбот се можни.

ЕУРО 2020

Македонија