недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Близнаците бараат внимание од партнерот, Јарецот очекува пари но нема да ги добие

Близнаците бараат внимание од партнерот, Јарецот очекува пари но нема да ги добие

ОВЕН

Надворешен соработник ја прекинува сорабоката. Тоа сте го очекувале, па мирно ја прифаќате неговата одлука. Вљубени сте, а саканата личност е нервозна. Се обидувате да ја опуштите. Проблеми со стомакот на нервна база.

БИК

Во целосен расчекор сте со надредената личност. Имате впечаток дека идеите на другата страна само ќе го уназадат работниот процес. Не ви успева со партнерот да постигнте договор поради тврдоглавоста на двајцата. Проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

Работата не се одвива на најдобар начин, па надредената личност ви дава сугестии затоа што сака да ви помогне. Не сте задоволни од врската. Потребно ви е внимание кое партнерот не ви го пружа. Проблеми со штитната жлезда.

РАК

Задоволни сте од стабилната работна ситуација и особено со соработка со странски. Имате блокада да ги покажете емоциите. Симпатијата поради тоа мисли дека не ви се допаѓа. Стомакот е чувствителен.

ЛАВ

Амбициозни сте во финансиска смисла. Ве интересираат првенствено обврски кои носат пари. Заинтересирани сте за личност, но не сте сигурни каков став има таа кон вас. Внимавајте на храната.

ДЕВИЦА

Губите нерви поради лошата соработка и со задоволство ја прекинувате. Осамени сте. Ве загрижува тоа што не може да најдете партнер кој ви одговара. Емотивно сте ранливи. Тажни сте и нерасположени.

ВАГА

Фокусирани сте на постигнување на нова соработка. Комуникацијата се одвива во посакуван правец. Ве иритираат ставовите на партнерот и избегнувате комуникација со него. Задоволни сте од ситуацијата со здравјето.

ШКОРПИЈА

Не успевате да ги решите проблемите на работа поради што се чувствувате фрустрирано. Задоволни сте од ова поле. Партнерот ви пружа чувство на заштита и емотивна стабилност. Проблеми со урогениталниот систем.

СТРЕЛЕЦ

Преокупирани сте од лошата финансиска ситуација. Загрижени сте како да го зголемите изворот на приходи. Работните обврски ги одработувате рутински. Осамени сте, но трпеливо го чекате новиот партнер. Стомакот е проблематичен.

ЈАРЕЦ

Очекувате прилив на финансии, но добивате информација дека до тоа нема да дојде. Многу сте загрижени поради пари. Работата ја работите без желба. Не ви годи самотија. Саката емотивна стабилна врска. Не сте расположени.

ВОДОЛИЈА

Работата доцни со реализација, доцнат и финансиите. Под стрес сте поради тоа. Комуникацијата со партнерот е лоша. Ви пречи тоа што не се разбирате. Проблеми со циркулацијата.

РИБИ

Нормално се одвива работата, но ве загрижуваат финансиите. Сметате дека трудот не е платен како што заслужувате. Брачниот партнер го загрижуваат финансиите. Пробувате да го смирите, иако и самите знаете дека ситуацијата е лоша. Одлично здравје.

Коронавирус