вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Биковите се трпеливи, лавовите забавни: Каков родител сте според хороскопскиот знак?

Вие сте заштитнички настроен родител полн со љубов. Родителството ви доаѓа природно и градите силни врски со децата.  Емотивни сте и на моменти дури знаете да ги загушите со сета таа грижа за нив.
Биковите се трпеливи, лавовите забавни: Каков родител сте според хороскопскиот знак?

Нема да верувате колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак. Според датумот на вашето раѓање можете да откриете каков родител сте. Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте во продолжение.

Овен
Овенот е самоуверен родител. Иако сте ориентирани кон кариерата, тоа не значи дека не ги сакате своите деца. Сакате да бидат амбициозни и постојано ги охрабрувате да ги следат своите соништа. Понекогаш можеби реагирате темпераментно, но тоа е поради трката да направите баланс помеѓу домот и работата.

Бик
Вие сте посветен и трпелив родител. Одлучни сте по секоја цена да им го овозможите најдобриот живот што може да го имаат вашите деца. Поголемиот дел од времето го минувате во грижата за нив и имате навистина блиска врска. Понекогаш сте тврдоглави, но тоа е само кога се соочувате со нагли промени.

Близнаци
Вие сте родител полн со младешка енергија, кој лесно се прилагодува на ситуациите. Ги обожавате вашите деца затоа што прават да се чувствувате живи. Спонтани сте и непредвидливи, и вашата замисла за семеен живот не е традиционална.

Рак
Вие сте заштитнички настроен родител полн со љубов. Родителството ви доаѓа природно и градите силни врски со децата.  Емотивни сте и на моменти дури знаете да ги загушите со сета таа грижа за нив.

Лав
Вие сте креативен и забавен родител. Луѓето дури не можат да ве замислат како родител, но вие сте одлични во таа улога. Природен лидер сте, па понекогаш на вашите деца премногу ќе им наредувате. Ги воспитувате децата да имаат широки хоризонти.

Девица
Вие сте организиран и практичен родител. Природно ви доаѓа да работите многу и комплетно сте посветени на животите на вашите деца. Понекогаш знаете да се грижите премногу.

Вага
Вие сте задоволен и смирен родител. Ги учите вашите деца како да работите заедно за да имате мир во домот. Се гордеете кога се посветени на уметноста и науката. Ги учите на манири и на коректен однос кон другите. Родител за пример.

Скорпија
Вие сте страстен и нетрадиционален родител, кој комплетно се предава на улогата. Ги учите децата да бидат храбри и доманинатни. Сакате одлучност и така ги воспитувате, но на моменти знаете да бидете и ексцентрични.

Стрелец
Вие сте забавен и оптимистичен родител и сакате да ги воспитувате низ забава. Имате слободен дух, па и вашите деца ги учите да не се врзуваат премногу за работите. Ги полните со ентузијазам, но внимавајте да не ги направите неодговорни.

Јарец

Вие сте дисциплиниран и одговорен родител и вашите деца се свесни дека вие ги правите правилата. Честопати сте студени и песимистички настроени, но вашите деца го будат најдоброто во вас.

Водолија
Вие сте лојален родител, пријателски настроен кон своите деца и комплетно искрен. Иако обожавате да минувате време со своите деца, понекогаш ви е потребна приватност за да ги наполните батериите.

Риби
Вие сте добар и несебичен родител и проблемите на вашите деца навистина ги сфаќате и анализирате сериозно но и ги гледате со детските очи. Топли сте, па и нив ги воспитувате да го сакаат домот. Сепак бидете внимателни за да не ги „загушите“ со љубов.

Коронавирус