среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 133
home Хороскоп

Биковите се газди, девиците перфекционисти, јарците сериозни- а останатите?

Биковите се газди, девиците перфекционисти, јарците сериозни- а останатите?

Хороскопот открива многу работи, а меѓуостанатото и какви сте кога работите, ние денес во куси црти ви откриваме какви сте на работа.

Овен – Полетен и енергичен додека е заинтересиран, но и најдобар е во пронаоѓање на пократки патчиња.

Бик – Работи со темпо кое самиот ќе си одреди, ниту пребрзо ниту пребавно.

Близнаци – Брзи и паметни, но само додека ги интересира тоа што го прават.

Рак – Има добра меморија.

Лав – Работи многу подобро откако ќе го пофалат.

Девица – Перфекционист со добро око за детали.

Терезија – Подобро работи во друштво или кога е дел од тимот.

Шкорпија – Додека работи, не мисли на ништо друго.

Стрелец – Сака да ги пролонгира работите, па се’ работи во последен час.

Јарец – Работи напорно. Сериозен, истраен е и темелен.

Водолија – Работи интуитивно и инспиративно и често самата се изненадува колку е добра.

Риби – Во работата повеќе ги води интуицијата отколку логиката.