четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 94
home Хороскоп

Биковите размислуваат за брак, Рибите ги очекува парична добивка, дневен хороскоп

Биковите размислуваат за брак, Рибите ги очекува парична добивка, дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Сте смислиле детален работен план и сега ви стигнува материјална поддршка за реализација на истиот.

Љубов: Врската одлично се развива. Емотивно сте среќни, исполнети, се трудите што повеќе време да минувате со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

БИК

Работа: Наидувате на силен противник во тек на преговори. Колку и да сте упорни, другата страна не попушта и инсистира на своите идеји.

Љубов: Во случај да сте во врска, со партнерот зборувате за брак.

Здравје: Проблеми со бешика.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Уживате во добра и стимулативна комуникација со колегите која колминира со носење на нови планови.

Љубов: Задоволни сте емотивно. Саканата личност буди страст во вас.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Работа: На работа нема значајни случувања. Вие се посветувате на обврските и ги одработувате на одговорен начин.

Љубов: Преку социјалните мрежи влегувате во контакт со интересна личност од странство.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Максимално сте посветени на обврските. Уживате во нивната реализација и субјективното чувство дека никој не може да прави она што вие го правите.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен.

Здравје: Задоволувачко здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Конечно, се појавуваат резултати од работи кои сте ги изработиле во блиска иднина и задоволни сте како испаднало.

Љубов: Пред вас е ново познанство со енергична личност.

Здравје: Проблеми со кожата.

ВАГА

Работа: Во фаза сте на работни планови кои не се најдобри формулирани. Подобро проверете што точно сакате и како до тоа да дојдете.

Љубов: Уживате во стабилниот однос, со брачниот партнер, но сте љубоморни на неговата фамилија.

Здравје: Алергии се можни.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е важен работен состанок. Соговорникот остана силен впечаток, така што успевате да се договорите за се.

Љубов: Ве привлекува колега кој е зафатен, иако тоа не му го покажувате.

Здравје: Чувајте се на лесно преносливи болести.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Фокусирани сте на почеток на соработка со странски соработници. Задоволни се од финансиите.

Љубов: Емотивниот партнер, сака што повеќе време поминувате заедно.

Здарвје: Проблеми со бешиката.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу работа. Многу обврски, на официјалната работа, но и на онаа паралелната.

Љубов: Задоволни сте од врската, но сметате дека не дошло време за брак. Свесни сте дека партнерот за тоа размислува.

Здравје: Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте задоволни од соработката со странските партнер. Се однесуваат како тие да се газди, а вие ставете им до знаење дека сте рамноправни.

Љубов: Пред вас е ново познанство со личност која остава силен впечаток.

Здравје: Проверете ја диоптријата.

РИБИ

Работа: Задоволни сте од финансиите и работата. Ве очекува добивка, а на работа нема никакви проблеми и се се одвива на вообичаен начин.

Љубов: Имате впечаток дека на брачниот партнер финансиите се најважни.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Најнови вести

Коронавирус