понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хороскоп

Бикот во тајни планови, Овенот ужива во работниот успех

Бикот во тајни планови, Овенот ужива во работниот успех

ОВЕН

Уживате во работен успех. Се чувствувате како славеник. Соработниците ви честитаат на одличните резултати. Пред вас е ново познанство. Другата страна остава позитивен прв впечаток. Стабилно здравје.

БИК

Фокусирани сте на правење тајни планови. Не сакате некој да ја украде вашата идеја. Запознавате нова личност преку социјалните мрежи. Ве воодушевува квалитетната комуникација. Проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Одлично се сложувате со надредената личност. Ви ја објаснува својата замисла, и вие точно знаете како да ја реализирате. Не сте претерано заинтересирани за партнер, и не приметувате дека има проблеми. Главата е чувствителна.

РАК

Не се чувствувате добро поради работата. Во тек е неповолен период, работа има многу малку, а вие сте без идеја како да го проширите обемот на работа. Не сте расположени за средба со партнерот, и останувате дома. Дигестивниот систем е чувствителен.

ЛАВ

Од реализација на вашите планови нема ништо. Се појавуваат проблеми кои имаат приоритет и кои морате прво да ги решите. Ја прекинувате врската затоа што емоциите кон другата страна минале. Променлив притисок поради кој лошо се чувствувате.

ДЕВИЦА

Одличен ден за добивање на нова понуда. НЕ успевате да најдете ниту една маана, па така сте на пат да ја прифатите. Максимално сте посветени на семејството, особено на потомство. Проблем со грбот.

ВАГА

Не сте претерано сконцентрирани, па така се можни недоразбирања со колегите. Стапувате во контакт со поранешниот партнер, и давате нова шанса на врската. Верувате дека нема да ги повторите грешките. Алергии ве мачат.

ШКОРПИЈА

Загрижени сте поради работата. Не само што обемот на работа се намалува, туку се појавуваат нови проблеми кои не успевате да ги надминете. Размислувате интензивно за тајна симпатија. Расположението е во пад.

СТРЕЛЕЦ

Не сте сконцентрирани, па можни се недоразбирања со колегите кои брзо ги расчистувате. Во емотивното поле нема нови случувања. Личноста која ја запознавате не буди интерес во вас. Проблеми со алергиите се можни.

ЈАРЕЦ

Сите работи каде што е потребна комуникација, ви одат од рака. Лесно излегувате на крај со претставниците на медиумите. На симпатијата и давате до знаење дека ве интересира врска, но таа ве одбива. Немате намера да се откажете. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Фокусирани сте на областа судење. Успевате да постигнете договор, и така голем товар ви паѓа од грбот. Поранешниот партнер ја обновува комуникацијата со вас. Изненадени сте од неговиот потег. Добро се чувствувате.

РИБИ

Максимално сте посветени на комуникацијата со странците. Оптимистични сте по прашањето на воспоставување работен договор со нив. Тажни сте поради прекинот на врската. Ви недостасува поранешниот партнер. Солидно здравје.

Коронавирус