вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Хороскоп

Бикот во стабилна врска, неповолен љубовен период за Девицата

Бикот во стабилна врска, неповолен љубовен период за Девицата

ОВЕН

Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот период. Можно е помеѓу вас и партнерот да има караници и тензии во текот на денот. Проблеми со црниот дроб.

БИК

Ве очекуваат мали препреки на работа. Може да ги надминете сите потешкотии ако бидете упорни. Добро се чувствувате крај саканата личност и вашата врска е стабилна. Хронични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Имате силна интуиција и работната ситуација ви се одвива многу добро. Ќе бидете задоволни. Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од вашата врска. Стабилен ви е односот. Низок притисок.

РАК

Не е поволен ден и може да очекувате стресови како и некое мало разочарување на ова поле. Со саканата личност не доаѓате до помирување. Иако се сакате, гордоста е нагласена кај двајцата. Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Сакате да ги решите проблемите кои ги имате на полето работа. Подготвени сте да понесете голема одговорност кон себе. Имате впечаток дека саканата личност нешто крие од вас и не ви се допаѓа нејзиниот став. Проблеми со здравјето се нагласени.

ДЕВИЦА

Внимавајте на финансиите кои не се добри кај вас. Можно е ситуацијата да ви биде проблематична во некоја мера. Ве очекува неповолен период кога е во прашање љубовта. Проблеми со хормоните и шеќерот.

ВАГА

Водете сметка кога е во прашање вашата работа и луѓето со кои сте опкружени. Има доста љубомора. Наклонети сте кон претерување во комуникацијата со саканата личност. Потрудете се да не го гушите партнерот. Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Пред вас е неповолен период за работното поле. Немојте сега да почнувате било какви нови проекти. Не сте тип за платонски врски и сакате да остварите конкретни промени на полето љубов. Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Поведете сметка околу своите планови. Потребно е време за се остварат. Не сте сигурни што чувствувате кон личноста која ја гледате преку работа, но ви се чини дека има силна хемија меѓу вас. Чувствителен нервен систем.

ЈАРЕЦ

Очекувајте дека ќе успеете да го остварите планот кој сте го имале денеска. Не сте подготвени за сериозни промени на полето љубов. Сега сте располени само за необврзувачка врска. Водете сметка околу грбот.

ВОДОЛИЈА

Компликациите кои ве очекуваат на полето работа, не се добри. Може да очекувате прилично успорен ден. На полето љубов ве очекува стагнација. Тешко остварувате комуникација со симпатијата. Нема проблеми со здравјето.

РИБИ

Пред вас е поволен ден за полето работа. Ги остварувате плановите кои ги имате и задоволни сте. Ви доаѓа шанса да ја освоите личноста со која флертувате веќе долго време. Подготвени сте на се, за да ја освоите. Внимавајте на хронични проблеми.