понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 55
home Хороскоп

Бикот пред нова врска, Лавот флертува на работа

Бикот пред нова врска, Лавот флертува на работа

ОВЕН

Препорака е да водите сметка околу работите кои се врзани за странство и патувања. Потребно е да имате доволно трпение за да успеете да ги решите проблемите со саканата личност. Внимавајте на исхрана.

БИК

Потребно е да си дадете себе доволно време да донесете некоја нова одлука поврзана со работното поле. Планирате да влезете во врска со личност кон која веќе долго време имате чувства. Здравјето ви е сосема добро.

БЛИЗНАЦИ

Тешко ви е да се организирате на работното поле онака како што сте сакале и планирале. Некои работи се надвор од ваша контрола. Потребно ви е да ја подобрите комуникацијата со саканата личност. Крвниот притисок варира.

РАК

Ќе направите се што е потребно за да ги остварите промените и напредокот.  Опуштете се крај саканата личност и препуштете се на своите чувства. Минлив умор, внимавајте на здравјето.

ЛАВ

Потрудете се сите несогласувања да ги решите со своите соработници. Немојте ништо да туркате под тепих. Ако флертувате со некоја личност која ја познавате преку работа, можни се компликации. Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Нема да дојдете до исходот кој го посакувате на ова поле затоа што сте наклонети кон правење на грешки. Ви делува дека ситуацијата со саканата личност може да стане комплицирана преку ноќ. Добро здравје.

ВАГА

Можни се бројни компликации на работа. Потребна ви е нечија помош и поддршка за да ги остварите саканите промени. Можно е да сте незадоволни од љубовната ситуација. Главоболка и стрес.

ШКОРПИЈА

Сте си поставиле себе превисоки цели кои не може да ги остварите така брзо. Покажете повеќе трпение. Тешко ви е да ја освоите личноста која ви се допаѓа затоа што се држи на голема дистанца.Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Се потпирате на соработниците во кои имате доверба. Ве очекува генерално добар период. Може да се надевате на мирен ден со саканата личност. Добро се сложувате. Внесувајте повеќе калциум.

ЈАРЕЦ

Искрено ги покажувате своите ставови и подготвени сте да работите на остварување на стабилна работна ситуација. Можно е од некоја причина да сте загрижени за односот со саканата личност. Меѓу вас има пречки. Ќе ви годи диета.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате шанса да најдете нова работа која ќе ви одговори повеќе од старата. Ви се допаѓа личност која во вашето блиско опкружување се наоѓа веќе некое време. Водете сметка околу холестеролот.

РИБИ

Ве очекуваат мали проблеми кога е во прашање работата. Можно е да не ви е лесно да се организирате на вистинскиот начин. Не сте сигурни во своите чувства, но не сакате да го повредите партнерот. Имунитетот ви е ослабен.