среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Хороскоп

Бикот посветен на саканата личност, поволен ден за Стрелецот

Бикот посветен на саканата личност, поволен ден за Стрелецот

ОВЕН

Ве очекуваат проблеми кои нема толку лесно да ги решите. Поради работните ситуации многу често сте под стрес. Срамежливи сте и не ви е лесно на ова поле да направите прв чекор кон личноста која ви значи. Урогениталниот тракт ви е чувствителен.

БИК

Не е поволен ден за нови случувања кога е во прашање полето работа. Можно е некое време да стагнирате. Посветени сте на саканата личност и многу ви е важно од неа да добиете внимание и нежност која ја очекувате. Наклонети сте кон алергии.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат мали компликации кога е во прашање полето работа, и ќе ви биде потребно трпение да ги решите. Се двоумите околу тоа дали да влезете во нова љубовна врска со личноста која ви се додворува. Кожата ви е наклонета кон иритација.

РАК

Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од организацијата на работа која сте ја направиле. Имате грижа на совест која сте ја покажале кон саканата личност. Пробајте тоа да го исправите. Пад на имунитетот.

ЛАВ

Може да очекувате нова работна прилика која ќе ја искористите на најдобар можен начин. Можно е помирување со личноста која и натаму ја сакате. Минатото ви се враќа на голема врата. Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Успешно ги решавате проблемите на ова поле. Можно е другите да ви завидуваат на вашиот успех. Ве очекува прилика да на личноста која ви значи да и ги покажете вашите искрени чувства. Чувајте се од настинки.

ВАГА

Не сте подготвени за драстични промени иако се подготвуваат нови пресврти. Потрудете се да бидете подготвени за изненадувања. Саканата личност би можела да покаже некоја дистанца кон вас во следниот период. Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Можно е да се наоѓате во ситуација која на некој начин е неизвесна. Не ви е лесно да донесете нови одлуки на ова поле. Партнерот покажува дека не е подготвен максимално да се посвети. Мал пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Успешно ќе го одработите она што сте го планирале за денеска. Поволен ден за работа е пред вас. Можно е да запознаете нова личност кон која ќе почнете да имате силни чувства. Нема проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Не сте подготвени за нови потези кои би можеле да ви ја загрозат работата. Засега држете се подалеку од било какви ризици. Сакате да одите чекор понапред со саканата личност и планирате заедница. Намалете го стресот.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува период во кој би можело да ви биде понудено напредување на полето работа. Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате ново љубовно познанство кое ќе ви донесе среќа. Внесувајте повеќе витамини.

РИБИ

Успешно ќе решите некои пречки кои на ова поле сте ги имале. Може да очекувате дека се добро ќе се заврши. Ви недостасува со саканата личност да зборувате за се. Сте се оддалечиле. Генерално добро здравје.

Најнови вести

Коронавирус