сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 91
home Хороскоп

Бикот подготвен за заеднички живот, интуицијата ги предупредува Рибите

Бикот подготвен за заеднички живот, интуицијата ги предупредува Рибите

ОВЕН

Вашиот работен партнер е личност на која може да се потпрете. Пред вас е генерално добар ден за работа. Се сомневате, и љубоморни сте, се што ќе ви каже саканата личност, го ставате под прашалник. Проблеми со забите.

БИК

Можно е да се борите за подобра позиција на ова поле. Многу работи веќе сте постигнале, а сега ви недостасува признание и титула. Размислувате за заеднички живот со саканата личност и подготовени сте на таков чекор. Проблеми поради хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Ако останете доволно сконцентрирани на работните задачи, ќе успеете да остварите добра ситуација на ова поле. Очекувајте дека ќе бидете среќни во вашата нова врска. Избегнувајте ги сите пороци.

РАК

Ако не бидете подготвени да се посветите на работата, ќе имате последици. Нема да ви одат сите околности од рака. Можно е несвесно партнерот да сте го повредиле, или сте направиле некоја грешка кон него. Одморајте и опуштете се.

ЛАВ

Немојте премногу да се оптоварувате со туѓите проблеми и работи. Важно е да се фокусирате кон сопствените приоритети. Потрудете се со саканата личност да бидете искрени и да градите однос полн со доверба. Добро.

ДЕВИЦА

Пред вас е добра фаза за работа. Ќе имате можност да остварите подобрување на ова поле. Можен е почеток на љубовна врска во која ќе бидете задоволни. Лесно се вљубувате. Поволен период за опоравување.

ВАГА

Пред вас е период во кој ќе имате некои мали компликации на полето работа. Важно е да се држите на својот став на позитивно размислување. Ако превземете иницијатива за нова врска, ќе се случи. Проблеми со синусите.

ШКОРПИЈА

Пред вас е позитивен ден. Работата ви оди од рака без поголеми проблеми и компликации. Неопходно е да го смените пристапот во комуникацијата со саканата личност, ако сакате вашиот однос да се подобри. Наклонети сте кон депресија.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте дека во следниот период ќе ги остварите своите цели и ќе бидете задоволни од работната ситуација. Потрудете се со саканата личност да дојдете до компромис. Чувајте се во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Константно сте напнати и својата тензија ја пренесувате на соработниците. Пред вас е период кој може да ви донесе проблеми. Подготовени сте на својата сакана личност да и ги покажете своите намери. Правите заеднички планови. Најдете време за сон.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе имате мали несогласувања со надредените. Сепак, вам ви е важно искрено да кажете што мислите. Сонувате за личност која сте ја запознале и која ви се допаднала. Можна главоболка.

РИБИ

Препорака е денеска да поведете сметка околу организацијата на своите финансии. Немојте многу да се расфрлате. Се двоумите и имате некакви кочници. Интуицијата ве предупредува. Чувствителен нервен систем.

Коронавирус