петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Бикот подготвен за нова врска, добар ден за флерт за Девицата

Бикот подготвен за нова врска, добар ден за флерт за Девицата

ОВЕН

Работните прашања кои останале нерешени, може да ги довршите во следниот период и тоа во своја корист. Пред вас е период кој може да ви донесе компликации на полето емоции. Ќе ви годи физичка активност.

БИК

Може да очекувате дека ќе успеете да остварите подобрување на заработувачката. Нови шанси ви се укажуваат сега. Подготвени сте да се впуштите во нова врска. Ве очекува поволен период за вљубување и романтика. Се чувствувате многу добро.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од исходот на случувања во текот на денешниот ден. Саканата личност пријатно ќе ве изненади. Може да очекувате добар ден за љубов. Внесувајте повеќе течности.

РАК

Имате многу обврски денеска, па ви е важна организација за да успеете се да извршите на време. Немате големи грижи околу односот со саканата личност. Убаво функционирате и задоволни сте. Пад на иминутетот.

ЛАВ

Ве очекува поволен ден за обавување на работни обврски. Бидете одговорни околу својата работа. Нова љубовна врска наскоро ве очекува. Личноста која ви се допаѓа ќе ви покаже интерес. Одлично здравје!

ДЕВИЦА

Успешно ќе ги решите проблемите кои сте ги имале на работното поле. Може да очекувате дека ќе имате доста среќа. Се чувствувате добро кога сте со партнерот. Ако сте слободни, добар ден за флерт. Проблеми со бешиката.

ВАГА

Може да очекувате дека околностите на работното поле ќе ви се менува во следниот период.Саканата личност ја губи довербата во вас и често се карате. Врската ви влегува во сериозна криза. Имате проблеми со варењето на храната.

ШКОРПИЈА

Пред вас е период кој може да ви донесе нова соработка со која ќе бидете задоволни. Иако постојат несогласувања со партнерот, може да најдете компромис. Добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

Заедно со своите соработници остварувате добра атмосфера на работното поле. Преку круг на пријатели остварувате емотивно познанство кое може наскоро да премине во емотивна врска. Здравјето без големи проблеми.

ЈАРЕЦ

Конечно ќе ги остварите своите работни цели. Пред вас е поволен период за ова поле. Можно е да сте подготвени да ви се случи нова љубов. Конечно, сте ставиле точка на минатото. Ќе ви годи масажа.

ВОДОЛИЈА

Може да се надевате на позитивни околности кои ќе ви донесат работен успех. Низ интересна комуникација со личноста која ви значи, полека може да остварите подобрување. Избегнувајте мрсна храна.

РИБИ

Може да се надевате дека ќе бидете задоволни од работната ситуација. Полека ќе остварите напредок кој го посакувате. Сте решиле со партнерот да остварите значајни промени во односот. Сосема добро здравје.

Коронавирус