среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 17
home Хороскоп

Бикот емотивно пасивен, прилив на финансии кај Овенот

Бикот емотивно пасивен, прилив на финансии кај Овенот

ОВЕН

Поради приливот на финансии се чувствувате добро. Работата стагнира и поради тоа сте загрижени. Емоциите жестоко ви проработител и почнувате да размислувате за понатамошниот развој на врската. Проблеми врзани со притисокот.

БИК

Задоволни сте како работата се одвива. Надредената личност има нови планови со вас, кои не ви одговораат во целост. Одличен ден а ново познанство. Сосема неочекувано друга личност го буди интересот. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Несигурни сте во своите способности кога се обврските во прашање. Надреденото лице ви пружа поддршка и верува во вашиот успех. Пред вас е ново познанство со личност која не делува дружељубиво. Стабилно здравје.

РАК

На рaбота ве очекуваат тешкотии кои бараат дополнителен труд. Парите стигнуваат, што ви дава сила да се изборите со потешкотиите. Ако сте во брак, имате впечаток дека двајцата сте тргнале секој на своја страна. Ограничете го внесувањето на храна.

ЛАВ

Ситуацијата на работа е драматична. За среќа проблемите ги гледате како предизвици и начин да се истакнете. Емотивно сте празни и пасивни. Ништо не работите по прашањето на промена на статусот. Внимавајте на грлото.

ДЕВИЦА

Комуникацијата не ви е силна страна, и не успевате да постигнете соработка. Осамени сте, но решени да го подобрите друштвениот живот во цел наоѓање друга половина. Под стрес сте. Потребен ви е одмор.

ВАГА

И покрај сериозните подготовки, работниот состанок не се одвива онака како што сакате и не успевате да постигнете соработка. Одлучни сте во тоа да ги решите проблемите со партнерот така што иницирате разговор на кој се согласува. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Ситуацијата е незадоволителна. Се плашите дека скоро нема да дојде до подобрувања. Парите ве загрижуваат и размислувате за позајмица. Во целост се посвeтувате на партнерот. Љубовта и страста ви се неопходни. Добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

Соработката со колегите не е најдобра. Имате впечаток дека поединци се агресивни кон вас. Не сте задоволни од бракот. Ви треба мир, а другата страна тоа не го нуди. Без поголеми проблеми.

ЈАРЕЦ

Ве очекуваат проблеми на работа кои не успевате да ги решите. Барате помош од надредените. Пред вас е познанство. Другата страна остава впечаток на енергична и самоуверена личност. Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работата одлично се одвива, но ве загрижуваат финансиите. Размислувате за земање на кредит или позајмица. Комуникација со партнерот скоро и да нема. Вие сонувате а нова љубов во врска со која би биле задоволни. Можни проблеми со алергии.

РИБИ

Имате премногу обврски и тоа ве прави нервозни. Потребно е да ги завршувате по приоритет. На партнерот му е потребно вашето внимание која изостанува. Под стрес сте. Ви треба одмор.