четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Бикот емотивно незаинтересиран, Близнаците го поддржуваат партнерот

Бикот емотивно незаинтересиран, Близнаците го поддржуваат партнерот

ОВЕН

Се обидувате со нови, поинакви и револуционерни идеји да го подигнете нивото на работата. Моментално нема резултати. Брачниот однос е стабилен. Партнерот е свесен дека минувате низ кризен период, и во се ве поддржува. Нервоза.

БИК

Работата одлично напредува. Добивате нови работни задачи. Се организирате на тој начин да може се да постигнете. Целосно сте незаинтересирани за емотивното поле. Не ве интересира ниту комуникацијата со партнерот. Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Ситуацијата е стабилна. Ве очекуваат нови договори и зголемен обем на работа. Парите стигнуваат. Врската е стабилна. Партнерот минува низ криза, но вие му пружате поддршка. Сигурни сте дека ќе се избори со проблемите. Стабилно здравје.

РАК

Загрижени сте поради работа. Две можности се во опција: прва е да немате работа, втората е да немате обврски на работа. Сонувате за партнер. Замислувате како би било да се промени и повторно да бидете среќни заедно. Во депресија сте.

ЛАВ

Се наоѓате во тешка ситуација. Не успевате да ги решите проблемите. Загрижени сте за работа. Областа љубов е предизвичкувачки покажана. Доколку сте слободни, нема нови случувања. Ако сте зафатени, целосно сте незадоволни. Проблеми со нервите.

ДЕВИЦА

Се фокусирате на работа со странците. Тоа е единствена точка каде што може да имате голем успех. Не ве интересира емотивното поле. Приоритет давате на работните проблеми. Кога ќе ги решите, ќе се посветите на љубовта. Нервоза.

ВАГА

Ве очекува разговор со надредената личност. Ја коментирате ситуацијата на работа. Двајцата сте незадоволни. Имате лоша комуникација со партнерот. Сакате да доминирате, но партнерот не ви дозволува. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Нервозни сте поради недостаток на резултати. Новите работни идеи не носат профит. Емотивниот партнер е нервозен. Не коментирате ништо, затоа што сте свесни дека само би се карал. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работата е стабилна и ви носи редовни приходи. Во тек е период на зголемен обем на работа и максимално сте фокусирани на обврските. Врската нормално се развива. Партнерот во психолошска смисла не е стабилен, но верувате дека во прашање е минлива фаза. Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Изненадувачки ја прекинувате соработката. Имате впечаток дека само губите време и нерви поради друга личност. Областа љубов не ви е приоритет. Размислувате за личност од минатото. Добивате изненадувачки вести за неа. Нервозни сте.

ВОДОЛИЈА

Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува успешен службен пат и воспоставување на нов договор. Не сте расположени, за среќа партнерот има доволно разбирање од ваша страна. Слаб имунитет.

РИБИ

Загрижени сте поради финансиите. Парите кои ги очекувате доцнат. Тоа го намалува вашиот работен елан. Партнерот е нервозен. Не се осудувате ништо да му кажете, за да избегнете излив на бес. Чувајте ги коските.

Коронавирус