среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Бикот да го искористи денот за одмор, Овенот да се дружи со пријателите

Бикот да го искористи денот за одмор, Овенот да се дружи со пријателите

ОВЕН

Потребен ви е одмор и добро друштво. Овој ден поминете го во дружење со драги пријатели. Можно е да остварите контакт и фина комуникација со сосема нова личност на вашиот љубовен хоризонт во текот на овој ден. Исчистете ги крвните садови и регулирајте го крвниот притисок со природни капки кои потрошиле милијарди долари. Многу добро здравје.

БИК

Добро би било овој ден да го искористите за максимална релаксација и одмор, бидејќи од почетокот на следната работна недела ве очекува период на големи деловни обврски. Не сте во најдобриот емотивен – љубовен елемент, но тоа не значи дека треба да се препуштите на целосна летаргија. Насмевка на неговото лице. Можни проблеми со дишните патишта.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците сепак би можеле да имаат повеќе контакти со странци кога станува збор за деловни зделки. Искористете го целиот свој шарм денес кога се работи за љубовни настани. Можно е барем едно пријатно изненадување. Многу добро здравје.

РАК

На повеќето Ракови обврската ќе им биде доволна во текот на вториот ден од викендот. Тоа се главно недовршени работи од претходниот период. Неделната атмосфера би можела барем малку да ја наруши некој неочекуван повик, или средба со личност од минатото на вашиот љубовен живот. Проверете ја работата на ендокриниот систем.

ЛАВ

За очекување е денеска Лавовите да покажат одредена доза на нетрпеливост, особено во комуникацијата. Можни се и промени во некои договори. Доколку сте задоволни од моменталната ситуација, обидете се да ја задржите на постојното ниво, доколку во иднина нема можност. Можни кардиоваскуларни проблеми.

ДЕВИЦА

Ако имате нешто апсолутно неопходно да завршите, тогаш нема одложување, но ако не е толку итно, одвојте доволно време за одмор и полнење на работните батерии. Не избрзувајте со носење никакви одлуки во текот на овој ден, почекајте подобар момент. Хронични заболувања.

ВАГА

Опуштените разговори и најавата за нови договори би можеле да ја направат Вагата овој ден прилично мирен. Посветете се на некоја физичка активност, ќе уживате. Уживајте во вниманието и позитивните вибрации кои произлегуваат од нова љубов. Обидете се да смислите пријатно изненадување. Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Денешните активности може да се фокусираат на вашиот дом или ако имате приватен бизнис на некоја иновација. Прераспределете малку енергија на љубовното поле, пред вас е добар ден доколку малку повеќе се ангажирате. Можни проблеми со дишните патишта.

СТРЕЛЕЦ

Вашите планови за овој ден би можеле да бидат нарушени поради некои ненадејни важни деловни разговори и договори. Потрудете се да ги исполните ветувањата што неодамна сте ги дале на саканата личност и уживајте во пријатни заеднички моменти. Психофизички замор, посветете малку време на адекватна релаксација.

ЈАРЕЦ

Ситуацијата е под контрола па можете максимално да го искористите овој ден за одмор и релаксација. Можно е да ве очекува убаво изненадување од некоја драга личност. Уживајте. Спијте доволно.

ВОДОЛИЈА

По неколку напнати денови зад вас, треба да се обидете да си го посветите овој ден и да го правите она што ви причинува задоволство. Можеби имате нова деловна идеја. Организирајте собир, или тргнете на пат и уживајте во заедничките релаксирачки моменти. Посветете се на психофизички одмор и релаксација.

РИБИ

Релаксација, мир и одмор денеска им се потребни на Рибите. Сè друго може да почека. Вашата имагинација би можела да се скокотка со ненадејна комуникација со личност од вашето љубовно минато. Можна главоболка.

Коронавирус