сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 22
home Хороскоп

Бикот брзо го менува расположението, Лавот наскоро со работни промени

Бикот брзо го менува расположението, Лавот наскоро со работни промени

ОВЕН

Ве очекува некоја нова финансиска добивка која ќе ви значи. Може да очекувате поволен ден. Со партнерот сакате сериозно да позборувате околу работите кои ве загрижуваат. Сосема добро здравје.

БИК

Ќе ви годи да се посветите на организација на работата со која се занимавате и да исмените некои работи кои досега не ви одговарале. Наклонети сте кон тоа брзо да го менувате расположението, па саканата личност тоа ви го префрла. Чувајте ги бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да не сте сигурни дали да прифатите нова работна понуда. Ви се чинат некои работи недоверливи. Кога се во прашање емоциите, не ви е лесно да и покажете на саканата личност што сакате. Проблем со несоница.

РАК

Може да очекувате поволен ден на ова поле. Ви доаѓа добра фаза за промени кои сте ги имале во план. Пред вас е интересна средба со личност која ќе ви покаже дека има добри намери. Добро здравје.

ЛАВ

Работни промени ве очекуваат наскоро. Може да се надевате дека се ќе почне брзо да се случува. И замерувате на саканата личност некои работи од минатото, и не ви е лесно се да и простите. Ќе ви годи масажа.

ДЕВИЦА

Може да се укаже шанса да соработувате со странство или да одите на некој службен пат. Може да очекувате интересни прилики за флерт и нови познанства во текот на овој ден. Генерално добро се чувствувате.

ВАГА

Не ви е претерано поволен ден, може да очекувате дека ќе имате бројни кочници на полето работа. Очекувајте интересни случувања кога е во прашање љубовта. Пред вас е поволен период. Проверете го холестеролот.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат мали промени на полето заработка, на вас е одлуката на кој начин ќе се поставите на ова поле. Уживате во својата слобода и не планирате наскоро да влезете во некоја нова емотивна врска. Полни сте со енергија.

СТРЕЛЕЦ

Можни се несогласувања со соработниците, денешниот ден ви носи некоја тензија. Можеби работата премногу ве оптоварува, па сте наклонети кон тоа да го заборавате партнерот. Водете сметка околу бубрезите.

ЈАРЕЦ

Можно е денеска да се задржите на полето работа подолго од што сте очекувале и дека ќе имате многу обврски. Имате впечаток дека дошло време за промени и вашата врска со партнерот не може да продолжи. Проверете ја крвната слика.

ВОДОЛИЈА

Иако на прв поглед изгледа дека се е во ред, сепак, постојат проблеми кои на некој начин се скриени. Пред вас е шанса да се впуштите во врска која може да трае на долги патеки во идниниа. Проверете го крвниот притисок.

РИБИ

Ако се занимавате со приватна работа, очекувајте позитивен ден. Ве очекува прилика за проширување на работата и голема заработка. Повремено се сомневате во вашите емоции и не сте сигурни во партнерот. Мали проблеми со стомакот.

Коронавирус