сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 39
home Хороскоп

Бик и Шкорпија – совршена љубовна комбинација

Бик и Шкорпија – совршена љубовна комбинација

Кога станува збор за љубовните комбинации во хороскопот, Бикот и Шкорпијата се идеална комбинација. Овие два знаци кога и да се спојат, создаваат љубовна експлозиција. Нивната страст и хемија се совршени.

Шкорпиите ја обожаваат трпеливоста и смиреноста на Биковите, а Биковите се обземени од силната страст на Шкорпиите.

Стабилен и конзервативен, Бикот е еден од најпосветените знаци во љубовта. А од друга страна, Шкорпијата е силен лидер која е секогаш целосно свесна за ситуациите. Освен тоа, Биковите уживаат во физичкиот контакт и секогаш тежнеат кон емоционална сигурност, а Шкорпиите зрачат со привлечност.

 

Коронавирус