среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 152
home Хороскоп

Бебињата пристигнуваат оваа година: Бременост им се насмевнува на овие четири хороскопски знаци!

Бебињата пристигнуваат оваа година: Бременост им се насмевнува на овие четири хороскопски знаци!

Венера годинава ветува многу романса и страст. Во зависност од соѕвездието на планетата, Венера дејствува врз нас и нашите постапки со различен интензитет. Во овие четири хороскопски знаци ќе дејствува особено интензивно за настаните во креветот …

Овен 

За разлика од другите хороскопски знаци, Овенот нема страв да преземе одговорност. Таа не се плаши од родителска одговорност, воспитување на деца, грижа за потомството, или дури и раѓање. Напротив, сака дете и сака да се грижи за него и да го осипе со бескрајна љубов. И во текот на годината на Венера веројатноста за доаѓање на бебе кај Овенот е уште поголема …

Рак

Ниту еден друг хороскопски зна не е роден за улогата на мајката – колку Ракот! Кога ќе го најде вистинскиот партнер, тоа е единствената мисла во нејзината глава. Ова не е изненадувачки бидејќи нејзиното семејство е на врвот на листата на приоритети. Годината означена со Венера е само чекор поблизу до мајчинството за сите жени родени во Рак кои размислуваат за дете.

Јарец

Работите кај Јарецот се наредени вака: кариера, па бебе. Родените во знакот на Јарец се многу респектабилни и амбициозни кога станува збор за кариерата. Затоа нивното мајчинство е на второ место. Сепак, во текот на годината на Венера, планирање на семејството ќе стане многу поважно од кариерата.

Риби

Рибите се по природа романтични, и не е ни чудо што во годината на Венера тие уживаат. Особено кај Рибите кои долго време се во врска – нивната желба за бебе сега е на прво место. Рибите мислат долго пред нешто да направат. Тие не сакаат да бидат совладани – дури и кога станува збор за деца. Сепак, оваа година е можно сè – Венера може да помогне  долго планирано мајчинство конечно да стане реалност.

Извор: Женски магазин