среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

АЛФА МАЖЈАК! Мажот роден во овој знак знае како да се однесува кон жена, сè му оди „од рака“

АЛФА МАЖЈАК! Мажот роден во овој знак знае како да се однесува кон жена, сè му оди „од рака“

Доколку барате алфа мажјак, маж кој ќе ви даде слобода, а во исто време ќе ви биде поддршка и безбедно засолниште, тогаш Бикот е за вас. Нема ништо што не можат да постигнат ако се заинтересирани, многу се амбициозни и сигурно никогаш нема да мора да ги мотивирате да постигнуваат голови во животот. Важно е само вие да сте дел од нивните животи и да возвраќате со љубов и посветеност.

Можеби се многу тврдоглави во некои ситуации или опседнати со својата кариера, но она што е исто така многу важно е да ги разберете во овие ситуации.

Како да разберете маж роден во знакот Бик?
Кога станува збор за маж Бик, потребно е да се знае дека е крајно тврдоглав, во секоја смисла на зборот. Но, тоа не секогаш значи нешто лошо, бидејќи оваа особина на мажот Бик го прави уникатно упорен, а мажот Бик ќе заврши се што започнал. Овој господин е многу внимателен во животот и како мерка на претпазливост секогаш оди на безбедно. Овој човек секогаш ќе ја жртвува авантурата заради практични работи и затоа што не сака промени. Само кога е сигурен, го покажува своето вистинско лице.

Мажот Бик напорно работи за да дојде до тоа што го има и може да биде себичен кога се во прашање неговите омилени работи, па затоа има граница што си ја поставува и за тоа што ќе сподели со вас. Не е скржав, со задоволство ќе сподели убави моменти со партнерот и пријателите. Под неговата мирна и навидум мирна природа се крие голема упорност. И уште нешто, ако позајмите нешто од овој човек, погрижете се да го вратите во согласност со договорот.

Мажот Бик во животот и љубовта сака да се препушта на сите благослови. Тој е исклучително чувствителен и подобро реагира на суптилни и нежни допири отколку на грубост. Кога е заљубен, му исчезнува сета мудрост и тогаш е подготвен на секакви лудило. Сака да биде заљубен и да има некого покрај себе, тоа е силен мотив во се што прави. Неговиот темперамент е всушност резултат на длабоко вкоренета страст.

Бикот не сака површни врски во љубовта. Тој зема сè здраво за готово, па ако навистина не мислите ништо сериозно со него, не користете фрази како „пауза“ во врската или „отворена врска“. Овие зборови не постојат во неговиот речник.

Коронавирус