четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Хороскоп

Ако сте родени во овој хороскопски знак играјте игри на среќа

Ако сте родени во овој хороскопски знак играјте игри на среќа

Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатиоте и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив, видете што велат астролозите!

Ако сте родени под Хороскопски знак Близнаци можете да се сметате за среќни, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголема шанса да се збогатат, пишува “Daily Mail”, повикувајќи се на резултатите од неодамнешното британско истражување.

Истражувајќи ја внимателно листата на 1000-та најбогати луѓе во Велика Британија во моментов, аналитичарите открија дека во неа преовладуваат Близнаците – околу 9,9%. Истакнати претставници на овој знак се сер Пол Макартни, сер Том Џонс и Џејми Оливер, кои се родени во периодот меѓу 21 мај и 21 јуни.

Близнаците поседуваат способност брзо да се приспособуваат на нови ситуации и промени, тие поседуваат увид, остар ум и тактичност. Тоа се квалитетите кои придонесуваат за нивната финансиска стабилност и успешна професионална реализација.

Второ место на листата на оние кои имаат најголеми шанси да се збогатат е Јарец со 9,6%. Нивните позитивни квалитети се напорна работа и упорност која изгледа дека им носи повеќе пари. Јарецот мрази мрзеливост и избегнува претерано работење, и ова е дефинитивно нивниот сериозен плус.

Трети на листата се претставниците на зодијачкиот знак Овен, кои сочинуваат 8,9% од листата на најбогатите луѓе во Велика Британија. Тие се разликуваат од другите од нивната определба и способност да донесуваат брзи одлуки. Додека нивниот ризичен апетит не е секогаш профитабилен, тие се уште можат да направат многу успеси.

На дното на листата се луѓето родени под Хороскопот знак Шкорпија, од кои само 6,5% се меѓу 1000 најбогати Британци. Претставниците на овој знак се љубители на моќ и борби, но честопати ова ја поттикнува зависта на другите.

Погледнете ги целосните рангирања на оние Зодијаци кои имаат најдобри шанси да се збогатат:

Близнаци

Јарец

Овен

Бик

Лав

Стрелец

Рак

Риба

Вага

Водолија

Девица

Шкорпија

loading...