вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 68
home Хороскоп

Ако сте родени во овие три хороскопски знаци тогаш сте антиталент за љубовни врски

Ако сте родени во овие три хороскопски знаци тогаш сте антиталент за љубовни врски

Некои луѓе едноставно не сакаат да се спротивстават на искушението и се водени од очигледна страст, дури и ако тоа значи да повредите некого. Сочувството не е нивна среќа, и ако видат можност за сопствена  удобност, тие ќе ја искористат без разлика на се.

Близнаци

Близнаците се многу склони кон флертување, а во тоа придонесува нивната експресивна харизма. Тие се многу свесни и реални, но и покрај последиците, тие ќе направат се што ги возбудува во тој момент. Тие секогаш се на прво место и честопати ќе ви покажат како тие се сметаат за повредни од вас.

Овен

Луѓето родени во знакот Овен се склони кон неверства. Тие имаат изразена сексуална енергија и лесно се наогаат во искушение, но тоа не е проблем за нив затоа што сметаат дека можат да прават што сакаат во кое било време, без оглед на вашето мислење.

Шкорпија

Шкорпиите се многу јасни индивидуи, честопати им штетат на најблиските. Ако нешто ви пречи, тие ќе најдат замена во рекордно време и ќе заборават дека некогаш сте постоеле.

 

Коронавирус