понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 28
home Хороскоп

Ако сакате стабилен брак барајте го овој хороскопски знак – на жените родени во овие знаци им нема замена

Ако сакате стабилен брак барајте го овој хороскопски знак – на жените родени во овие знаци им нема замена

Животниот сопатник ретко се бира според хороскопот, но сепак во астрологијата жените родени во овие три знаци се сметаат за најпосакувани и најдобри сопруги.

ЛАВ

Се смета Лавиците знаат да сакаат со цело срце. Нивниот начин да ја искажат љубовта можеби е поинаков, но кога вистинска сакаат, тие се искрени и покрај жена Лав може да ее чувствувате сигурно. Таа е храбра, бестрашна и неверојатно способна, а кога се децата во прашање, таа е многу пожртвувана. Како вистинска Лавица, таа го чува своето семејство, а од партнерот очекува да и биде потпора и поддршка.

ЈАРЕЦ

Жените Јарци се тешко достапни, на прв поглед и ладни, но тие во суштина се многу емотивни. Одговорни, пожртвувани и посветени кога е во прашање работата, а исто од нив може да го очекувате и во бракот. Бидејќи тоа се личности кои ја сакаат традицијата, за нив семејството е многу важно. Жената Јарец многу добро знае каков човек има покрај себе и колку тој вреди, затоа ќе даде се од себе да му се посвети на својот партнер и од него да го извлече најдоброто.

РАК

Раковите се познати како многу чувствителни, а токму тоа жените родени во овој знак ги прави добри сопруги. Способноста вистински да сака ја прави жената Рак подготвена да стори се за својот партнер. Жената Рак секогаш ќе се труди сите околу неа да се чувствуваат пријатно, а покрај тоа, таа е и одлична сопруга и мајка.

Коронавирус