петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Ако сакате среќен брак: Избегнувајте ги овие мажи, тие не се најсреќна опција

Ако сакате среќен брак: Избегнувајте ги овие мажи, тие не се најсреќна опција

Мажите родени во овие хороскопски знаци дефинитивно не се најсреќната опција за брак.

Девица

Тие се љубоморни и несигурни во себе, иако тоа умеат вешто да го сокријат на почетокот на врската. Дури кога ќе помине одреден период, го покажуваат вистинското лице и знаат да бидат манипулатори.

Бик

Тие секогаш попрво избираат кариера, отколку стабилна врска и деца. Тоа објаснува зошто често остануваат во канцеларија, наместо времето да го поминат со саканата пред телевизор или на вечера во некој отмен ресторан.

Ги опсипуваат жените со скапи подароци, но времето за себе им е и тоа како драгоцено.

Риби

Мажите од овој знак се полни со разбирање и се многу емотивни, но речиси секогаш се заљубуваат во погрешната личност која не знае да ги почитува нивните квалитети. Лесно може да се манипулира со нив, вината најчесто ја бараат во себе и затоа се несигурни партнери.

Коронавирус