среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

6 хороскопски знаци кои најлесно ќе ви го скршат срцето

6 хороскопски знаци кои најлесно ќе ви го скршат срцето

Љубовта вклучува многу од она што се случува на прва. Сите со нетрпение го чекаме првиот бакнеж, но ако би можеле да избегнете одреден хороскопски знак што може да ви го скрши срцето, зарем би?

Можеби се согласувате со некого затоа што ви се слични карактерите во пријателството, но кога ќе ја преминете таа линија и ќе влезете во романтична врска, работите би можеле да се распаднат брзо.

Еве список со знаци што најлесно ќе ви го скршат срцето.

1. Стрелец

Стрелците се брутално искрени и затоа се меѓу првите што ќе ви го кршат срцето. Тие ќе ви кажат како стојат работите без да ги задржуваат своите чувства и без да ги разубавуваат. Нивната искрена природа честопати ги остава своите партнери да бидат повредени, особено ако се чувствителни.

2. Јарец

Јарците се непредвидливи и не се задржуваат премногу, ако врската не е она што тие го замислиле. Во еден момент тие се лудо за заљубени, а во друг не чувствуваат ништо. Оваа несигурност за Јарецот создава нестабилност. Бидејќи Јарците не сакаат да ги гледаат работите од гледна точка на другите, тие ќе бидат меѓу првите што ќе ја прекинат врската.

3. Близнаци

Близнаците никогаш не се всушност посветени на врската. Не се постојани и тешко ги исполнуваат своите ветувања. Одржувањето посветеност на врската е тешко за Близнаците затоа што им е тешко да ги задржат своите мисли фокусирани. Близнаците се често неодлучни пред да донесат конечна одлука и тоа може да доведе до разделба.

4. Риба

Рибите се многу емотивни, па затоа им треба партнер кој има високо ниво на емпатија кога ги споделува своите чувства. Ако нивниот партнер не покаже доволно грижа за нивните чувства, Рибите ќе се чувствуваат изневерени. Ако Рибите се сретнат со какви било несогласувања во една врска, тие повеќе нема да сакаат да бидат дел од таа врска.

5. Лав

Лавот е самоуверен и ова е типична особина за која луѓето со кои се дружи се запознаени. Ако Лавот реши да стапи во контакт со вас, тој очекува да го почитувате нивниот углед. Својата друга половина ја гледаат како надополнување на самите себе. Затоа, ако немате намера да се грижите за себе, Лавот ќе се срами од вас. Можеби звучи како глупава причина за разделба, но Лавот секогаш сака својата подобра половина да изгледа најдобро.

6. Бик

Бикот дава поддршка во врска, што е одлична особина. Но, таа позитивна особина го надминува фактот колку себични можат да бидат во врска. Тие секогаш се ставаат како приоритет пред нивниот партнер. Биковите сакаат да контролираат што е можно повеќе аспекти на врската. Затоа, ако на партнерот тоа не му се допаѓа, тој ќе сака да стави крај на врската, пишува yourtango.

Коронавирус