вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

4 најопасни жени меѓу хороскопските знаци кои не се плашат од ништо

4 најопасни жени меѓу хороскопските знаци кои не се плашат од ништо

Тие се опасни, диви, богати со знаење и зборови, подготвени за нов скок, не се плашат од ништо и затоа се непобедливи.

Дали и вие ги имате овие карактеристики?

Ако сте еден од овие 4 хороскопски знаци, со сигурност:

Овен

Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што обожаваат да победуваат. Само имаат една негативност – одат до крајност на деструктивност.

Лав

Тие се полни со самодоверба и секогаш подготвени за скок од висина. Каде и да се појават привлекуваат внимание, па ретко кој маж нема да се сврти по нив. Од Лавиците зрачи сексапил, а прочуени се по желбата за докажување.

Скорпија

Опасна, зафркната Скорпија која знае кога да биде безобразна, а кога фина и мила. Добро знаат да го проценат времето кога е соодветно да бидат една од двете спротивности. Тие ветуваат многу работи кои другите нема шанса да ги исполнат.

Рак

Жените ракови се непобедливи благодарение на една сосема поинаква тактика – полни се со лажно разбирање. Но, кога ќе дојде крајот на преправањето, внимавајте. Опасноста дури тогаш почнува.

Коронавирус