Вести

Вести

Хит на социјалните мрежи: Курц без никакво обезбедување чекаше два часа за нискобуџетен лет заедно со сите граѓани (ФОТО)

Вистински хит на социјалните мрежи стана фотографијата од канцеларот на Австрија, Себастијан Курц, кој е фотографиран во авион на нискобуџетен...
Вести

Враќање на смртоносната болест: Се појави нова епидемија, голем број мртви, можеби има неколку илјади инфицирани

Во новата епидемија на ебола во Конго починаа 49 лица , а уште две илјади се под надзор на доктор поради сомнение дека се заразени од опасниот...
Вести

Хаос пред ноќен клуб: Се скарал со обезбедувањето и влетал со автомобил меѓу луѓето- седум лица повредени (ВИДЕО)

Најмалку седум лица се повредени, од нив две во критична состојба, кога младо 18 годишно момче вчера со автомобил влетало во група луѓе...