Вести

Вести

Ја отрул сопругата со сладолед за да ужива со љубовницата: Мислел дека испланирал совршено злосторство, но сепак згрешил

Дејвид Петис (64) ја отрул својата сопруга со помош на сладолед и дрога за да биде во врска со неколку години помлада љубовница. Дејвид...
Вести

Ова дете немаше детство: На 11-години го осудија за убиство на бремената маќеа, а дури сега е откриена шокантната вистина (ВИДЕО)

Џордан Браун имал 11 години кога е уапсен и обвинет како возрасен за убиството на идната маќеа, која била бремена. Денеска има 21 година...
Вести

Авантуристичкиот викенд им се претвори во хорор: Туристи бараа адреналин, па ги најдоа мртви (ВИДЕО)

Четворица американски туристи се удавија за време на рафтинг во надојдена река во Костарика. Телото на уште еден локален турист е пронајдено...