Ракомет

Ракомет

Го изнесе на балконот штотуку родениот син за да ја прослави титулата на СП, а потоа следуваше делириум од целата нација (ВИДЕО)

Откако Данска го освои тронот на Светското првенство во ракомет оваа година, целата нација падна во делириум и славеше низ целата земја. Главна...
Ракомет

Хрватска прими 8 гола со празен гол и загуби од Бразил, но најголемиот удар допрва следува: Лоши вести за Циндриќ

Иако имаше одлична позиција пред стартот на втората фаза на СП во ракомет, сепак Хрватска направи кикс кога беше најмалку потребно и...