Ракомет

Ракомет

Преубавите чирлидерки ја „запалија“ атмосферата во Јане Сандански на финалниот СЕХА турнир (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Присутните навивачи на Вардар вечерва освен во ракометот можат одлично да уживаат и во убавите девојки присутни ма мечот помеѓу Вардар...
Ракомет

Радичевиќ посакува полна сала навивачи за последниот натпревар на „Вардарки“: Дојдете во сабота да не бодрите

Тимот на Вардар в сабота за последен пат во овој состав ќе истрча во „Јане Сандански“ на реванш четвртфиналниот дуел од Лигата на шампионите...
Ракомет

Дополнителна награда за ракометарите ако двапати ја победат Романија- Еве колкав бонус ќе добијат доколку изборат пласман на СП

На денешната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), беше одлучено ракометарите да бидат наградени...